Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

Najpierw był paradny przemarsz zespołów artystycznych.
Sławomir Jodłowski, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

IMPREZA. To piąta edycja tej imprezy. Jura ROK Festiwal organizuje Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Tym razem, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kłobucku – na rynku stolicy naszego powiatu. Było pięknie, kolorowo, ludowo i śpiewnie

W Jura ROK Festiwal brało udział kilkanaście gmin regionu częstochowskiego. W każdej z nich tętni życie kulturalne czerpiące garściami z lokalnych tradycji. Dziś pieczę nad skarbami naszej kultury ludowej sprawują ośrodki kultury, zespoły i lokalne organizacje, które dbają o to, by dokonania artystyczne przodków nie poszły w niepamięć. Takie festiwale – jak ten ostatni w sercu Kłobucka – służą temu, by tradycyjną kulturę nie tylko podtrzymywać przy życiu, ale również temu, by do zainteresowania nią zachęcać jak najszersze grono ludzi na co dzień żyjących swymi powszednimi sprawami.

Naszą lokalną kulturę na Jura ROK Festiwal reprezentował zespół Kłobuczanie, dzieci przedszkolne z Kłobucka, najmłodsza grupa mażoretek z Wręczycy oraz zespół śpiewaczy Wręczynki. Przed kłobucką publicznością zaprezentowali się też artyści z sąsiedztwa, z gmin powiatu częstochowskiego. Artystyczne zakończenie znów należało do naszych: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka” wystawił spektakl „Noc Kupały”. Festiwalowi towarzyszyło też wiele dodatkowych konkursów i inicjatyw kulturalnych. Na rynku rozstawiono zaś dla odwiedzających szereg stoisk tematycznych. Gwiazdą wydarzenia był folkowy zespół Rzoz, czerpiący z muzyki góralskiej i rockowej jednocześnie. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

zakrzew

Zajęli się Zakrzewem

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2019
protest

Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2019
rfv

Woźniak najbogatszym kłobuckim radnym

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
zakrzewski

Przygotowują inwestycje przy szkołach

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
smierc

Śmierć w kłobuckim „Pekinie”

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2019
wefsd

„Busz” na Zakrzewie! Kiedy będzie porządek?

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2019