Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

Najpierw był paradny przemarsz zespołów artystycznych.
Sławomir Jodłowski, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

IMPREZA. To piąta edycja tej imprezy. Jura ROK Festiwal organizuje Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Tym razem, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kłobucku – na rynku stolicy naszego powiatu. Było pięknie, kolorowo, ludowo i śpiewnie

W Jura ROK Festiwal brało udział kilkanaście gmin regionu częstochowskiego. W każdej z nich tętni życie kulturalne czerpiące garściami z lokalnych tradycji. Dziś pieczę nad skarbami naszej kultury ludowej sprawują ośrodki kultury, zespoły i lokalne organizacje, które dbają o to, by dokonania artystyczne przodków nie poszły w niepamięć. Takie festiwale – jak ten ostatni w sercu Kłobucka – służą temu, by tradycyjną kulturę nie tylko podtrzymywać przy życiu, ale również temu, by do zainteresowania nią zachęcać jak najszersze grono ludzi na co dzień żyjących swymi powszednimi sprawami.

Naszą lokalną kulturę na Jura ROK Festiwal reprezentował zespół Kłobuczanie, dzieci przedszkolne z Kłobucka, najmłodsza grupa mażoretek z Wręczycy oraz zespół śpiewaczy Wręczynki. Przed kłobucką publicznością zaprezentowali się też artyści z sąsiedztwa, z gmin powiatu częstochowskiego. Artystyczne zakończenie znów należało do naszych: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka” wystawił spektakl „Noc Kupały”. Festiwalowi towarzyszyło też wiele dodatkowych konkursów i inicjatyw kulturalnych. Na rynku rozstawiono zaś dla odwiedzających szereg stoisk tematycznych. Gwiazdą wydarzenia był folkowy zespół Rzoz, czerpiący z muzyki góralskiej i rockowej jednocześnie. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

soluch

Janusz Soluch na czele rady

Jarosław Jędrysiak27 maja 2020
dzien-samorzadowca

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDOWCA

Ewa Chojnacka27 maja 2020
urzad

Kłobuckie ulgi w czynszach

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
pszok

GODZINY PRACY PSZOK PONOWNIE PRZYWRÓCONE

Ewa Chojnacka25 maja 2020
policja

Poderżnął gardło psu

Jarosław Jędrysiak24 maja 2020
szpital

Koronawirus w kłobuckim szpitalu!

Jarosław Jędrysiak23 maja 2020