Przygotowują inwestycje przy szkołach – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Przygotowują inwestycje przy szkołach

Do Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej został skierowany wniosek o uzgodnienie ekspertyzy technicznej zawierającej proponowane rozwiązania – podaje burmistrz Jerzy Zakrzewski. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Przygotowują inwestycje przy szkołach

INWESTYCJE. Postępują naprzód procedury związane z inwestycjami magistratu dla szkół podstawowych numer 1 i 2 w Kłobucku

W kwietniu miasto podpisało umowę z wybraną firmą na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sali gimnastycznej i towarzyszącej jej infrastruktury przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Dokumentacja ta będzie kosztować niespełna 69 tys. zł i według przyjętych założeń ma być gotowa na 9 listopada. Gdy to się stanie, będzie możliwość przygotowywania przetargu na budowę tego potrzebnego szkole obiektu.

Plany inwestycyjne dotyczą też Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku. Bezpośrednio przed długim majowym weekendem wykonawca złożył w magistracie kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową dla przebudowy budynku szkoły. Tu, o czym wspominaliśmy na naszych łamach, chodzi o konieczność dostosowania wiekowego gmachu szkoły do wymogów określanych przez przepisy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Co istotne, konieczne okazało się tu zastosowanie rozwiązań odbiegających od tych, które są wymagane przez warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki. Dlatego miasto podjęło już kroki, aby w tej kwestii uzyskać akceptację uprawnionych służb.

– Do Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej został skierowany wniosek o uzgodnienie ekspertyzy technicznej zawierającej proponowane rozwiązania – podaje burmistrz Jerzy Zakrzewski.

Dalsze losy sprawy i kolejne ewentualne kroki, które w tej sprawie podejmie miasto, zależą teraz od stanowiska, jakie w sprawie zaproponowanej formy przebudowy i dostosowania gmachu szkoły zajmie straż pożarna. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Zakrzew zamknięty (996) - WCZEŚNIE

Zakrzew zamknięty!

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2019
K - Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość (1648) + fot

Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2019
K - Ukradli sprzęt za 80 tys złotych (1918) + fot - REZERWA

Ukradli sprzęt za 80 tys. złotych

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2019
uczen

Świetne wyniki Dwójki

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2019
K - Dlaczego rozebrali skarpę przy boisku 1

Dlaczego rozebrali skarpę przy boisku?

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2019
K - Naukowy sukces kłobuckiego ucznia (2406) + fot

Naukowy sukces kłobuckiego ucznia

Ewa Chojnacka31 lipca 2019