Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Nad zalewem na Zakrzewie jest busz. Donosimy o tym, bo nam donieśli mieszkańcy. – Kiedy będzie porządek? – pytają. – Już nawet ludzie w sklepie rozmawiają, co zrobić, do kogo iść z tym, żeby wykosili w końcu trawę nad zbiornikiem w Zakrzewie. Teraz to tam jest jak w buszu. A i inne rzeczy są zaniedbane – mówi nam kłobucczanin. Zapytaliśmy burmistrza, co zamierza i czy w ogóle zamierza coś zrobić z buszem. Odpowiedział SMS -em, bo akurat był na konferencji dotyczącej buszu, ale w RPA. Oto treść: „Wiem o problemie, bo pojawia się on każdej wiosny, kiedy trawy rosną. Wtedy rosną szybciej niż zimą, bo zimą praktycznie nie rosną. Mamy problem z wakatami w komunałce, ale jest pomysł, aby kupić na stałe 250 gęsi, które zostaną rozdysponowane wokół stawu i na bieżąco będą trawę wyjadały. Na zimę oddamy je do schroniska i wiosną ponownie rozrzucimy wokół zalewu”. Mamy nadzieję, że takie tłumaczenie magistratu zadowala czytelnika.


Teraz Lgota pod Kłobuckiem. A dokładniej wahadło ze światłami na zwężce budowanej autostrady. Chodzi o to, że kierowcy łamią przepisy i często jadą na czerwonym, a nie na zielonym. Zielone – jechać. Czerwone – stać. I tu nie powinno być żadnych kombinacji. Ci, którym się zachciało jechać na czerwonym, stracili po kilka stówek. Wyglądało to tak, że policja otrzymała od firmy budowlanej pilota do świateł. Jeden policjant schował się z jednej strony zwężki, a drugi z drugiej. Jak tylko widzieli, że ktoś wjeżdża na zielonym, to od razu pyk na czerwone i na końcu zwężki drugi policjant tego kogoś łapał i stówka. No, powiem, że superpomysł.


W poniedziałek w Urzędzie Gminy w Pankach czynności kontrolne prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Co było powodem kontroli? Nieoficjalnie, ale z oficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że tematem głównym wizyty była Antonina. Ta Antonina z poprzedniej kadencji. CBA dostało cynk, że Antonia kręciła się po urzędzie pod koniec maja w obecności swojego ojca Antoniego. Miała się też podobno tymczasowo zameldować pod adresem klubu sportowego w Pankach. Dowiedzieliśmy się anonimowo od pracownika urzędu, że Antonia podobno planuje nowe odcinki serialu „Nie ma ciebie, a ja cię ciągle widzę”. Sezon rozpocznie się tuż po wakacjach i będzie można go obejrzeć bezpłatnie na YouTube.


ZUS mocno kontroluje zwolnienia lekarskie. Wziął się za to nie dlatego, że coś podejrzewa, ale dlatego, że brakuje w kasie piniendzy na wypłaty rent i emerytur. Urzędnicy ZUS-u tak mocno się zaangażowali w swoje kontrole, że się okazało, że w Lipiu i Opatowie to złapano na gorącym uczynku trzech pracowników ZUS-u którzy byli na zwolnieniu lekarskim, a pracowali w ogrodzie. Jeden to nawet na dachu pracował bo mył karcherem blaszane poszycie. No to w ZUS -ie niezłe jaja.


Rada miejska w Kłobucku przyjęła uchwałę będącą apelem o przywrócenie ruchu pasażerskieg o na stacji kolejowej Kłobuck. – Już kilku mieszkańców zwracało się, aby wystąpić z takim apelem do premiera, do marszałków województwa śląskiego i łódzkiego, oczywiście też do zarządu spółki PKP Polskie Linie Kolejowe – informował na sesji przed głosowaniem nad uchwałą przewodniczący Józef Batóg. Pan Józef oprócz apelu do wspomnianych instytucji zapobiegawczo złożył również apel do prezydenta Krakowa, wicewojewody pomorskiego, komendanta państwowej straży pożarnej w Szczecinie, sióstr karmelitanek z Bydgoszczy oraz lekarza weterynarii w Zakopanem. Póki co czeka na odpowiedzi, ale śledzimy sprawę.


Napisał Konrad Ziębicki

* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra1906

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka24 czerwca 2020
satyra

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka29 maja 2020
satyra1303

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka15 marca 2020
satyra0603

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka8 marca 2020
satyra2802

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka4 marca 2020
satyra2102

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka23 lutego 2020