Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

Pracownicy inspekcji weterynaryjnej protestowali także w Kłobucku. Nie są wykluczone zaostrzone formy protestu – z blokowaniem dróg włącznie.
Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

PROTEST. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kłobucku bierze udział w zaostrzeniu ogólnopolskiego protestu tej służby. Zaczęło się w „czarny poniedziałek” – 10 czerwca

Pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kłobucku równo o 9. rano na znak udziału w proteście wyszyli przed swoje miejsce pracy.

– To po to, by podkreślić, że nie akceptujemy sposobu, w jaki pracownicy inspekcji weterynaryjnej są traktowani przez ministra Ardanowskiego – czytamy w przesłanym nam komunikacie.

W proteście, którego adresatem jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, uczestniczą placówki inspekcji weterynaryjnej z różnych miejsc w całym kraju. Na plakatach informacyjnych, które przygotował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, pada też proste pytanie, które może sprawić, że protestem zainteresuje się każdy: „Czy myślałeś kiedyś o tym, kto zapewnia ci spokój i czuwa nad bezpieczeństwem ludzi, zwierząt i żywności?”. Inspekcja weterynaryjna i jej prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędne, abyśmy mieli pewność, że na nasze stoły trafi a zdrowa i bezpieczna żywność. Bez niej zagrożona jest produkcja mięsa, ale i jego eksport oraz import. Nie będzie też nadzoru nad hodowlami, na ubojem itd. Konsekwencje łatwo sobie wyobrazić.

Decyzja o zaostrzeniu protestu zapadła trzy dni przez wspomnianym „czarnym poniedziałkiem”. Jeszcze w pierwszym kwartale pracownicy tej służby mieli otrzymać 40 mln zł do rozdziału na podwyżki. Zarabiają – jak na odpowiedzialność wykonywanej pracy – niewiele. Na plakatach informacyjnych podają, że to 2 tys. zł – i że to wynagrodzenie nie rosło ani trochę przez ostatnie 10 lat. Poza kwestią pensji pracownicy inspekcji są też rozczarowani brakiem podjęcia przez ministerstwo oczekiwanych rozmów w celu poprawy funkcjonowania tej służby. Na razie, w poniedziałek, pracownicy przyszli ubrani na czarno i w całej Polsce, w tym w naszym Kłobucku, wyszli rano przed swoje miejsca pracy. Fotografi e dokumentujące tę formę protestu powstały wszędzie – i w swoich materiałach umieszcza je centrala związkowa. Co dalej? Jeśli ministerstwo nie podejmie oczekiwanych przez protestujących kroków, forma protestu ma ulegać zaostrzeniu. W terminie od dziś do przyszłej środy (14-19 czerwca) pracownicy inspekcji gotowi są przystąpić do blokowania dróg na terenie całego kraju. Zapowiadany jest też protest głodowy i sięganie po inne formy wyrażania niezadowolenia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

oswietlenie-droga

Oświetlą drogę do cmentarza

Ewa Chojnacka18 lipca 2019
sda

Obwodnica trafi do planów?

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2019
frd

Obcokrajowcy odwiedzili kłobuckich uczniów

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2019
zakrzewski

Będzie nowa linia wysokiego napięcia

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
bedzienowy

Będzie nowy market koło osiedla?

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2019
dni kck

Dni Kłobucka przyciągnęły tłumy!

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2019