Policja ma trzy nowe bryki – Gazeta Kłobucka
Powiat

Policja ma trzy nowe bryki

Samorządy i tym razem dołożyły się do zakupu nowych radiowozów, które ruszą w teren, by pomóc pełnić służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. POLICJA KŁOBUCK
Policja ma trzy nowe bryki

POLICJA. Trzy nowe oznakowane radiowozy z napędem hybrydowym zakupiono dla kłobuckiej policji z udziałem środków przekazanych przez samorządy lokalne z naszego powiatu

Nowe pojazdy rozdzielono między trzema jednostkami organizacyjnymi naszej powiatowej policji. Jeden trafi ł do użytku komendy w Kłobucku, po jednym dostali też do dyspozycji policjanci z komisariatów we Wręczycy i w Krzepicach. Takie też od początku były ustalenia z samorządami gmin Kłobuck, Wręczyca, Krzepice, Panki, Przystajń i Lipie, które dołożyły się do zakupu radiowozów i wyraziły przy tym wolę, by pojazdy te obsługiwały przede wszystkim ich teren i potrzeby ich mieszkańców. Poza gminami środki na zakup włożyły w znacznej wysokości także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz, z własnego budżetu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

W przekazaniu radiowozów do dyspozycji funkcjonariuszy wzięli udział burmistrzowie: Zakrzewski i Kotynia, wójtowie: Osiński, Bujak, Mach i Wieloch, przewodniczący rad gmin: Kluba i Prubant oraz radny Pilarz z Krzepic. Byli też politycy wyższego szczebla: senator dr Ryszard Majer i reprezentująca sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymona Giżyńskiego Grażyna Matyszczak. Podziękowania za pomoc w doposażeniu naszej policji w nowe wozy składał komendant powiatowy inspektor Tomasz Górka.

– Nowe radiowozy mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą w nich pełnić codzienną służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Każdy z pojazdów marki Toyota Corolla (kombi) wart jest ponad 102 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu hybrydowego to 122 KM. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia, organizowane przez dostawcę pojazdów z udziałem importera. Obejmować one będą część teoretyczną i praktyczną – podaje kilka faktów rzecznik policji mł. asp. Kamil Raczyński. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

cxv

Wspierają walkę z koronawirusem

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
zus

Setki firm zawieszają ZUS. Co z naszą gospodarką?

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
policja

Kontrolują liczbę pasażerów

Jarosław Jędrysiak30 marca 2020
szpital

Koronawirus dotarł do nas!

Jarosław Jędrysiak29 marca 2020
K - Kto chodzi po domach i odwiedza seniorów (5861) + fot

Wypłaty trzynastek w kwietniu

Adam Świerczyński28 marca 2020
morawiecki-szumowski

Rząd zaostrza zasady bezpieczeństwa

Adam Świerczyński25 marca 2020