Policja ma trzy nowe bryki – Gazeta Kłobucka
Powiat

Policja ma trzy nowe bryki

Samorządy i tym razem dołożyły się do zakupu nowych radiowozów, które ruszą w teren, by pomóc pełnić służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. POLICJA KŁOBUCK
Policja ma trzy nowe bryki

POLICJA. Trzy nowe oznakowane radiowozy z napędem hybrydowym zakupiono dla kłobuckiej policji z udziałem środków przekazanych przez samorządy lokalne z naszego powiatu

Nowe pojazdy rozdzielono między trzema jednostkami organizacyjnymi naszej powiatowej policji. Jeden trafi ł do użytku komendy w Kłobucku, po jednym dostali też do dyspozycji policjanci z komisariatów we Wręczycy i w Krzepicach. Takie też od początku były ustalenia z samorządami gmin Kłobuck, Wręczyca, Krzepice, Panki, Przystajń i Lipie, które dołożyły się do zakupu radiowozów i wyraziły przy tym wolę, by pojazdy te obsługiwały przede wszystkim ich teren i potrzeby ich mieszkańców. Poza gminami środki na zakup włożyły w znacznej wysokości także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz, z własnego budżetu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

W przekazaniu radiowozów do dyspozycji funkcjonariuszy wzięli udział burmistrzowie: Zakrzewski i Kotynia, wójtowie: Osiński, Bujak, Mach i Wieloch, przewodniczący rad gmin: Kluba i Prubant oraz radny Pilarz z Krzepic. Byli też politycy wyższego szczebla: senator dr Ryszard Majer i reprezentująca sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymona Giżyńskiego Grażyna Matyszczak. Podziękowania za pomoc w doposażeniu naszej policji w nowe wozy składał komendant powiatowy inspektor Tomasz Górka.

– Nowe radiowozy mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą w nich pełnić codzienną służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Każdy z pojazdów marki Toyota Corolla (kombi) wart jest ponad 102 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu hybrydowego to 122 KM. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia, organizowane przez dostawcę pojazdów z udziałem importera. Obejmować one będą część teoretyczną i praktyczną – podaje kilka faktów rzecznik policji mł. asp. Kamil Raczyński. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

K - PATRONAT - Kłobuckie kryminały 1

Kłobuckie kryminały

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2019
OKS Olesno zwycięzcą Pankowiaczka1

OKS Olesno zwycięzcą Pankowiaczka

Stanisław Wrzesiński6 grudnia 2019
K - Trwa głosowanie na defibrylatory (996)

Trwa głosowanie na defibrylatory

Jarosław Jędrysiak30 listopada 2019
tak-wygladaja-oszusci

Tak wyglądają oszuści!

Jarosław Jędrysiak29 listopada 2019
kajak

Możemy pomóc turystyce kajakowej

Jarosław Jędrysiak26 listopada 2019
defibrylator

Od nas zależy, czy dostaniemy defibrylatory

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2019