Ksiądz z Białej skazany za pedofilię – Gazeta Kłobucka
Biała, Lubin

Ksiądz z Białej skazany za pedofilię

czerwca Sąd Rejonowy w Lubinie skazał byłego salezjanina Marka C. w związku z oskarżeniem o molestowanie seksualne 13-latki.
PIXABAY.COM
Ksiądz z Białej skazany za pedofilię

KONTROWERSJE. Był księdzem w Białej koło Kłobucka, był nim też w para i pod Lubinem w zagłębiu miedziowym w Dolnośląskiem. 13 czerwca Sąd Rejonowy w Lubinie skazał byłego salezjanina Marka C. w związku z oskarżeniem o molestowanie seksualne 13-latki

Do przypadków molestowania osoby nieletniej przez księdza Marka C. miało dochodzić podczas jego posługi w parafii w Raszówce koło dolnośląskiego Lubina (był tam proboszczem przez wiele lat), a także wtedy, gdy był w latach 2016-2017 proboszczem w parafii w Białej – w gminie Kłobuck. Do tego też na wycieczce do Czech i Chorwacji. Wyrokiem odczytanym przez sędzię Magdalenę Bielecką sąd w Lubinie skazał byłego już księdza na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności i karę dwóch lat ograniczenia wolności. Skazany ma też wykonywać nieodpłatnie prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie w ciągu dwóch lat. Sąd zdecydował też o środkach służących ochronie poszkodowanej. Skazany Marek C. ma orzeczony zakaz zbliżania się do skrzywdzonej nieletniej na mniej Dokończenie ze str. 1 niż 100 metrów oraz zakaz kontaktowania się z nią przez 3 lata. Dodatkowo sąd dożywotnio pozbawił mężczyznę możliwości wykonywania jakiejkolwiek pracy związanej z wychowywaniem, opieką lub z edukacją religijną nieletnich. Wyrok nie jest prawomocny – apelacji nie wykluczyli zarówno obrońca, jak i prokurator. Czego dopuścił się były ksiądz? Szczegóły nie są znane, gdyż dla dobra pokrzywdzonej dziewczynki sąd zdecydował się na utajnienie przebiegu procesu. Wiadomo jedynie, że mężczyzna miał trzykrotnie doprowadzić 13-letnią dziewczynkę, Izabelę K., do poddania się „innym czynnościom seksualnym”. Także podczas wycieczek za granicę, na które ówczesny ksiądz zabierał pokrzywdzoną nieletnią, gdy był proboszczem w Białej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała, Lubin

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała, Lubin