No i wakacje – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

No i wakacje

Dwójka zakończyła rok szkolny. Uroczystość odbyła się na placu szkolnym.
SP 2 KŁOBUCK
No i wakacje

REKREACJA. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłobucku chętnie dzieli się z naszymi czytelnikami tym, jak jej uczniowie żegnali zakończony kilka dni temu rok szkolny

Dziewiętnastego czerwca cała społeczność szkolna zebrała się na placu przed budynkiem. Uroczystościom z okazji zakończenia nowego roku przyglądała się tutaj dyrektor szkoły Bożena Rumin, szefująca radzie rodziców Katarzyna Krok, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku Edyta Matysiak oraz oczywiście burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Padło wiele miłych słów pod adresem uczniów Dwójki. Członkowie uczniowskiego samorządu współpracują z UNICEF, mogli więc uhonorować burmistrza Zakrzewskiego, dyrektor Rumin oraz panie: Joannę Kosowską-Zawiszę, Martę Dubałę i Agnieszkę Pelikan odznakami „Szeryfa Praw Dziecka”. Ceremonialnie przekazano młodszym kolegom obowiązki pocztu sztandarowego. Ostatni raz przed wakacjami zadzwonił też szkolny dzwonek.

To zakończenie roku jest szczególne także i dlatego, że po raz pierwszy po reformie edukacji żegnano uczniów klas ósmych. Młodzież odebrała wiele podziękowań za zaangażowanie w naukę i życie szkoły. Na specjalne wyróżnienie zapracował Piotr Kaźmierczak, który rozsławił imię szkoły, będąc podwójnym laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych – z biologii i z historii. Zdolnego ucznia chwaliliśmy już wcześniej za te sukcesy na łamach naszej gazety – nie jest więc już dla naszych czytelników osobą anonimową.

Uczniowie klas siódmych, którzy teraz będą najstarsi w szkole, przygotowali program artystyczny, podczas którego uhonorowali swoich starszych kolegów specjalnymi medalami. Absolwenci otrzymali też pamiątkowe maskotki. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Stockinger na senioraliach 1

Stockinger na senioraliach

Jarosław Jędrysiak22 października 2019
akademia-przedsiebiorczosci

Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach

Ewa Chojnacka22 października 2019
K - Nowa jakość edukacji w gminie Kłobuck (1414) + fot

„Nowa jakość edukacji w gminie Kłobuck”

Jarosław Jędrysiak16 października 2019
jak decyzje

Jak decyzje rządu dają po kieszeni

Jarosław Jędrysiak16 października 2019
K - Klub Kawalerów na scenie 1

Klub Kawalerów na scenie

Jarosław Jędrysiak13 października 2019
K - Policja podgląda (1801) + fo.

Policja podgląda

Jarosław Jędrysiak13 października 2019