No i wakacje – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

No i wakacje

Dwójka zakończyła rok szkolny. Uroczystość odbyła się na placu szkolnym.
SP 2 KŁOBUCK
No i wakacje

REKREACJA. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłobucku chętnie dzieli się z naszymi czytelnikami tym, jak jej uczniowie żegnali zakończony kilka dni temu rok szkolny

Dziewiętnastego czerwca cała społeczność szkolna zebrała się na placu przed budynkiem. Uroczystościom z okazji zakończenia nowego roku przyglądała się tutaj dyrektor szkoły Bożena Rumin, szefująca radzie rodziców Katarzyna Krok, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku Edyta Matysiak oraz oczywiście burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Padło wiele miłych słów pod adresem uczniów Dwójki. Członkowie uczniowskiego samorządu współpracują z UNICEF, mogli więc uhonorować burmistrza Zakrzewskiego, dyrektor Rumin oraz panie: Joannę Kosowską-Zawiszę, Martę Dubałę i Agnieszkę Pelikan odznakami „Szeryfa Praw Dziecka”. Ceremonialnie przekazano młodszym kolegom obowiązki pocztu sztandarowego. Ostatni raz przed wakacjami zadzwonił też szkolny dzwonek.

To zakończenie roku jest szczególne także i dlatego, że po raz pierwszy po reformie edukacji żegnano uczniów klas ósmych. Młodzież odebrała wiele podziękowań za zaangażowanie w naukę i życie szkoły. Na specjalne wyróżnienie zapracował Piotr Kaźmierczak, który rozsławił imię szkoły, będąc podwójnym laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych – z biologii i z historii. Zdolnego ucznia chwaliliśmy już wcześniej za te sukcesy na łamach naszej gazety – nie jest więc już dla naszych czytelników osobą anonimową.

Uczniowie klas siódmych, którzy teraz będą najstarsi w szkole, przygotowali program artystyczny, podczas którego uhonorowali swoich starszych kolegów specjalnymi medalami. Absolwenci otrzymali też pamiątkowe maskotki. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

oswietlenie-droga

Oświetlą drogę do cmentarza

Ewa Chojnacka18 lipca 2019
sda

Obwodnica trafi do planów?

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2019
frd

Obcokrajowcy odwiedzili kłobuckich uczniów

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2019
zakrzewski

Będzie nowa linia wysokiego napięcia

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
bedzienowy

Będzie nowy market koło osiedla?

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2019
dni kck

Dni Kłobucka przyciągnęły tłumy!

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2019