Adrian zna losy polskich bohaterów – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Adrian zna losy polskich bohaterów

Adrian Mazik znalazł się w gronie uczniów, którzy najlepiej w Polsce znają dzieje ojczystego oręża. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRZPICACH
Adrian zna losy polskich bohaterów

KONKURS. W czerwcu odbył się w Warszawie finał etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych. Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956”. Miejsce wśród laureatów wywalczył Adrian Mazik – uczeń krzepickiego liceum

Uczeń Zespołu Szkół w Krzepicach zmagał się z blisko pięćdziesięcioma innymi świetnymi znawcami dziejów oręża polskiego. Było kilka ciekawych konkurencji: Broń i Barwa, Malarstwo batalistyczne, Geografia militarna, Film, Literatura i poezja, Pieśń i opis losowo wskazanego eksponatu muzealnego.

– W tej ostatniej konkurencji Adrian zdobył 2. miejsce – chwali Danuta Jeziorska, nauczycielka historii z krzepickiej szkoły, pod której okiem uczeń przygotowywał się do konkursu. – Dzień później Adrian był pierwszy w konkurencji polegającej na prezentowaniu zabytków i obiektów historycznych z oprowadzaniem po losowo wybranym zabytku historycznym Warszawy – dodaje nauczycielka.

Inne zadanie polegało na przygotowaniu drzewa genealogicznego własnej rodziny (4 pokolenia) i opowiedzeniu jej historii właśnie w latach 1921-1956, a zwłaszcza podczas II wojny światowej.

W podsumowaniu uczeń z Krzepic zajął 25. miejsce w fi nale – czyli w połowie stawki ogólnopolskiej uczniowskiej konkurencji. Równa się to otrzymaniu tytułu laureata tegorocznych zawodów. Cenną wisienką na torcie jest też wiążące się z tym zwolnienie z matury z historii z zagwarantowanym maksymalnym wynikiem oraz gwarantowane miejsce na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

z

Artur Pląskowski piłkarzem II-ligowego beniaminka

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
dzieci

Ciekawe zajęcia dla dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2019
pilarz

Damian Pilarz wciąż najbogatszy

Jarosław Jędrysiak18 czerwca 2019
gh-2

Linie akustyczne i fotoradar

Jarosław Jędrysiak18 czerwca 2019
noc

Pierwsza noc w muzeum

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2019
senior

Seniorzy dostali tablety

Jarosław Jędrysiak8 czerwca 2019