Adrian zna losy polskich bohaterów – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Adrian zna losy polskich bohaterów

Adrian Mazik znalazł się w gronie uczniów, którzy najlepiej w Polsce znają dzieje ojczystego oręża. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KRZPICACH
Adrian zna losy polskich bohaterów

KONKURS. W czerwcu odbył się w Warszawie finał etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych. Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956”. Miejsce wśród laureatów wywalczył Adrian Mazik – uczeń krzepickiego liceum

Uczeń Zespołu Szkół w Krzepicach zmagał się z blisko pięćdziesięcioma innymi świetnymi znawcami dziejów oręża polskiego. Było kilka ciekawych konkurencji: Broń i Barwa, Malarstwo batalistyczne, Geografia militarna, Film, Literatura i poezja, Pieśń i opis losowo wskazanego eksponatu muzealnego.

– W tej ostatniej konkurencji Adrian zdobył 2. miejsce – chwali Danuta Jeziorska, nauczycielka historii z krzepickiej szkoły, pod której okiem uczeń przygotowywał się do konkursu. – Dzień później Adrian był pierwszy w konkurencji polegającej na prezentowaniu zabytków i obiektów historycznych z oprowadzaniem po losowo wybranym zabytku historycznym Warszawy – dodaje nauczycielka.

Inne zadanie polegało na przygotowaniu drzewa genealogicznego własnej rodziny (4 pokolenia) i opowiedzeniu jej historii właśnie w latach 1921-1956, a zwłaszcza podczas II wojny światowej.

W podsumowaniu uczeń z Krzepic zajął 25. miejsce w fi nale – czyli w połowie stawki ogólnopolskiej uczniowskiej konkurencji. Równa się to otrzymaniu tytułu laureata tegorocznych zawodów. Cenną wisienką na torcie jest też wiążące się z tym zwolnienie z matury z historii z zagwarantowanym maksymalnym wynikiem oraz gwarantowane miejsce na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

wypadek

Znów wypadek na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak18 października 2020
skuter-wypadek

Śmierć na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak10 października 2020
urzad-krzepice

Urząd tylko do drugiej

Jarosław Jędrysiak20 września 2020
synagoga

Robią przy synagodze

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2020
koc

Jeszcze jeden seans pod gwiazdami

Jarosław Jędrysiak14 sierpnia 2020
kotynia

Remont pod szpitalem. Co z handlem i parkowaniem?

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2020