Artur Pląskowski piłkarzem II-ligowego beniaminka – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Artur Pląskowski piłkarzem II-ligowego beniaminka

Artur Pląskowski podczas piłkarskiej prezentacji w II-ligowej Stali Rzeszów.
www.stalrzeszow.pl
Artur Pląskowski piłkarzem II-ligowego beniaminka

PIŁKA NOŻNA.www.stalrzeszow.pl 25-letni Artur Pląskowski, wychowanek Liswarty Krzepice, a ostatnio związany z III-ligowym Podhalem Nowy Targ, podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy z II-ligowym beniaminkiem, Stalą Rzeszów

W minionym sezonie 2018/2019 Artur Pląskowski w barwach wicelidera grupy IV, czyli Podhala Nowy Targ, rozegrał 33 spotkania ligowe, w których zdobył 18 bramek. Pochodzący z Krzepic wicelider klasyfikacji strzelców III ligi (grupy IV) do swojego dorobku bramkowego dołożył jeszcze 15 asyst.

– Wygraliśmy rywalizację o skutecznego napastnika z zespołami z wyższych lig. Artur długo się nie zastanawiał i wybrał Stal, co nas bardzo cieszy. Zależy nam na jak najszybszym skompletowaniu kadry. Mamy tylko cztery tygodnie do meczu otwarcia II ligi, dlatego każdy dzień na aklimatyzację zawodników jest niezwykle cenny – powiedział podczas prezentacji zawodnika Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

Pewną ciekawostkę stanowi fakt, że poprzedni klub Pląskowskiego, Podhale Nowy Targ, zaprzepaścił historyczną szansę II-ligowego awansu, przegrywając na wyjeździe 1:2 (1:2) z ówczesnym wiceliderem, Stalą Rzeszów, w ostatniej, XXXIV kolejce w obecności ponad 6 tysięcy widzów. Dla Podhala rozmiary przegranej zmniejszył właśnie Pląskowski, a dla Stali bramki strzelali Tomasz Płonka i Grzegorz Goncerz (m.in. 21 ekstraklasowych meczy w Górniku Zabrze i Ruchu Chorzów), a więc zawodnicy, z którymi Arturowi przyjdzie rywalizować o miejsce w podstawowym składzie II-ligowego beniaminka z Rzeszowa. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

zna

Adrian zna losy polskich bohaterów

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
dzieci

Ciekawe zajęcia dla dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2019
pilarz

Damian Pilarz wciąż najbogatszy

Jarosław Jędrysiak18 czerwca 2019
gh-2

Linie akustyczne i fotoradar

Jarosław Jędrysiak18 czerwca 2019
noc

Pierwsza noc w muzeum

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2019
senior

Seniorzy dostali tablety

Jarosław Jędrysiak8 czerwca 2019