Chciał się powiesić – Gazeta Kłobucka
Panki

Chciał się powiesić

Przy kontakcie z policją członkowie rodziny mężczyzny przekazali, że ten wszedł do stodoły, tam stanął na krześle z zawiązanym na szyi sznurkiem.
Chciał się powiesić

LUDZKIE SPRAWY. Mężczyzna próbował powiesić się w stodole. Rodzina poprosiła o pomoc policję

Przy kontakcie z policją członkowie rodziny mężczyzny przekazali, że ten wszedł do stodoły, tam stanął na krześle z zawiązanym na szyi sznurkiem. Nie chciał też z nikim rozmawiać.

Na pomoc do Panek, gdzie rozgrywał się ten dramat, ruszyli policjanci z komisariatu w Krzepicach i dwóch kłobuckich dzielnicowych.

– Policjanci na początku nawiązali rozmowę ze zdesperowanym 46-letnim mężczyzną, który jednak nie chciał zrezygnować ze swoich planów i w dalszym ciągu stojąc na krześle z pętlą na szyi, zażądał, aby wszyscy wyszli ze stodoły – referuje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński. Policjanci jednak nie odstąpili od próby niesienia pomocy. Dalej rozmawiali z mężczyzną.

– Rozmowa ta była na tyle skuteczna, że 46-latek na moment ściągnął z szyi sznurek, postanowił sięgnąć po telefon i zadzwonić. Policjanci skorzystali z nadarzającej się okazji i ruszyli w kierunku 46-latka, aby go powstrzymać od targnięcia się na własne życie – opisuje przebieg zdarzeń Raczyński. – Jako pierwszy do mężczyzny dobiegł mundurowy z Krzepic, wcześniej przeskakując przez murek, zza którego niezauważony obserwował mężczyznę. Policjant złapał niedoszłego samobójcę i wyrwał z jego ręki sznurek. Po chwili pomocy udzielili mu pozostali mundurowi – kontynuuje relację rzecznik.

Stanowczość policjantów i ich sprawne działanie pomogło zapobiec tragedii. Uratowany mężczyzna trafi ł pod opiekę lekarzy. Miejmy nadzieję, że to, co popchnęło go ku temu aktowi desperacji, też uda się rozwiązać. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

bujk

Wachowska zwolniona bezzasadnie!

Jarosław Jędrysiak13 września 2020
droga

Kolejna skarga na skrzyżowanie

Jarosław Jędrysiak7 września 2020
droga

Droga się zapada – kto to naprawi?

Jarosław Jędrysiak1 września 2020
panki-skrzyzowanie

Przejście jest, wyjechać się nie da

Jarosław Jędrysiak24 sierpnia 2020
1

Prosto, tanio, ekologicznie

Jarosław Jędrysiak17 sierpnia 2020
wypadek

Motocyklista ranny w zderzeniu z autem

Jarosław Jędrysiak17 sierpnia 2020