Parkitka z tomografem od WOŚP – Gazeta Kłobucka
Częstochowa

Parkitka z tomografem od WOŚP

Szpital Specjalistyczny w Częstochowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dar w postaci tomografu komputerowego. ARCH.
Parkitka z tomografem od WOŚP

ZDROWIE. Szpital Specjalistyczny w Częstochowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dar w postaci tomografu komputerowego

Tomograf ten to 64-rzędowy aparat firmy Simens. Te 64 rzędy ceramicznych detektorów pozwolą na zobrazowanie do 128 warstw – czyli wykonanie bardziej precyzyjnej diagnozy stanu pacjentów. Urządzenie takie kosztuje około 3 mln zł. – Jedną z zasadniczych cech tego aparatu jest doskonała jakość obrazowania szczegółów anatomicznych. Jestem przekonany, że to urządzenie wesprze procesy medyczne realizowane w naszym szpitalu i pozwoli na jeszcze dokładniejsze badanie pacjentów. Nowy tomograf jest bardzo bezpieczny. Dzięki niemu badania będą przeprowadzane przy użyciu możliwie najmniejszej dawki promieniowania przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości pozyskanego obrazu – podsumowuje Zbigniew Bajkowski, dyrektor szpitala. Urządzenie przekazane przez WOŚP doskonale sprawdza się w diagnozowaniu chorób neurologicznych, onkologicznych, a także chorób serca. Wspiera ono proces wykrywania zmian chorobowych, których mniej zaawansowane tomografy nie są w stanie pokazać. Wniosek do WOŚP przygotowała i nadzorowała Barbara Halkiewicz, która reprezentuje szpital w kontaktach z organizacją i z fi rmą-producentem. Placówka ma już dwa inne tomografy, ale ten jest zdecydowanie najbardziej nowoczesny. Zostanie zamontowany w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej szpitala na Parkitce. Jak tylko zaadaptują dla niego odpowiednie pomieszczenia – co może potrwać nawet do 5 miesięcy. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Ania k.

    23 lipca 2019 at 13:53

    Dlaczego zdjęcie dotyczące artykułu nie jest zdjęciem szpitala, tylko przychodni przy ul. Wolności 46 w Częstochowie???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

wpisteatr

Na co do teatru w październiku?

Ewa Chojnacka25 września 2020
testosteron

„Testosteron” na deskach teatru

Ewa Chojnacka15 września 2020
wlokniarz

Wygrana Włókniarza!

Ewa Chojnacka3 września 2020
falsz

Polska prapremiera „Fałszu” Lot Vekemans

Ewa Chojnacka1 września 2020
1

Muzeum Częstochowskie zdradziło jedną z tajemnic przebudowy Starego Rynku

Ewa Chojnacka27 sierpnia 2020
chcesz-sie-bawic

CHCESZ SIĘ BAWIĆ ? ZADZWOŃ!

Ewa Chojnacka21 sierpnia 2020