Promowali podoficerów służby więziennej – Gazeta Kłobucka
Kule

Promowali podoficerów służby więziennej

Promocja podoficerska w OSSW w Kulach miała podniosły charakter. KPT. BOGDAN BŁACHOWICZ
Promowali podoficerów służby więziennej

UROCZYSTOŚĆ. W poprzedni czwartek w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach zakończono szkolenie zawodowe podoficerów służby więziennej. Promowano aż 119 funkcjonariuszy

Na finiszu szkolenia słuchacze zdali egzaminy końcowe, a następnie wzięli udział w uroczystej promocji w OSSW w Kulach. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, samorządów niższego szczebla oraz służb mundurowych. Kto nie mógł przybyć, przekazał listy gratulacyjne. Oczywiście do Kul przyjechało wielu reprezentantów struktur służby więziennej w Polsce. Obecność bliskich krewnych promowanych podoficerów – to też stały element tego rodzaju uroczystości. – Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali – cytował św. Jana Pawła II komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, ppłk Dariusz Małolepszy, gdy zwracał się wprost do kończących szkolenie funkcjonariuszy. – Wszyscy, którzy ten mundur noszą, wiedzą, że jest to służba trudna, wymagająca dużej wiedzy, doświadczenia, cierpliwości, umiejętności pracy z ludźmi, ale dająca wiele satysfakcji pod warunkiem, że powierzone zadania wykonuje się z pasją i zaangażowaniem – mówił dalej szef ośrodka w Kulach. Komendant wyróżnił też za wyniki w nauce i wzorową postawę oraz zaangażowanie na rzecz ośrodka dziesięciu słuchaczy – uzupełnia informacje kpt. Paulina Ryś-Gonera, rzeczniczka ośrodka. Warto zawsze przypominać, że słuchacze szkoleń w Kulach od lat uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa, odwiedzają też w czasie świąt dzieci z kłobuckiego domu dziecka, a także współuczestniczą w przygotowaniu festynu z okazji Dnia Dziecka. Uroczystość uświetnił muzycznie występ Orkiestry Wojskowej z Bytomia. (jar)

K - Promowali podoficerów służby więziennej 2Na podsumowanie szkolenia podoficerów przybyło wielu gości. Nie zabrakło też oficjeli z naszego powiatu.
KPT. BOGDAN BŁACHOWICZ

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kule

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kule

oddali-krew

Więziennicy oddawali krew

Jarosław Jędrysiak28 maja 2020
K - Mamy Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej 1

Mamy Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
sluzba

Promocja podoficerów służby więziennej

Ewa Chojnacka15 lipca 2018
rf

Więziennicy pakowali do kosza

Jarosław Jędrysiak22 maja 2018
lepsze

Strzelają w lepszych warunkach

Jarosław Jędrysiak12 maja 2018
wie

Promowani więziennicy

Jarosław Jędrysiak4 marca 2018