Dlaczego rozebrali skarpę przy boisku? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Dlaczego rozebrali skarpę przy boisku?

Skarpa na terenie OSIR-u już nie istnieje. Przestrzeń jest potrzebna pod coś innego.
Dlaczego rozebrali skarpę przy boisku?

NASZE INTERWENCJE. Boisko OSiR-u przechodzi przebudowę. Nie każda zmiana ma zwolenników. Wątpliwości jednego z naszych czytelników wzbudziła decyzja rozebrania skarpy przy stadionie Znicza. Jak zauważa mężczyzna, pełniła ona pożyteczną rolę naturalnej trybuny dla widzów

Skontaktował się z nami czytelnik z Kłobucka, który interesuje się tym, co dotyczy Znicza Kłobuck i obiektu, na którym gra drużyna.
– Od dawna zawsze była tam przy boisku taka ziemna skarpa. Ona stanowiła taką naturalną trybunę. Wiem, że inne kluby nam jej zazdrościły, bo na ich stadionach jest płasko. Teraz prowadzi się przebudowę boiska. Dlaczego nie skorzystano z tej istniejącej skarpy? Dlaczego nie umieszczono na niej trybun? Tam bez problemu by się zmieściły. Byłaby też i możliwość dostępu nawet dla niepełnosprawnych widzów. Zniszczono jeden z atutów tego obiektu i trudno mi zrozumieć, dlaczego tak się stało – mówi nasz czytelnik.
Skarpa rzeczywiście istniała tu latami. Była też wykorzystywana przez kibiców, choć – jak mówi nam burmistrz, którego o całą sprawę pytaliśmy – nie można powiedzieć, że ze skarpy oglądały mecze tłumy. Dlaczego jednak nie wykorzystano tej istniejącej tu od dawna formy terenu do posadowienia nowej trybuny? Czy nie byłoby łatwiej skorzystać ze skarpy, niż wznosić trybuny na płaskim terenie?
– Takie wątpliwości wynikają z tego, że ktoś może nie znać planów i zakresu przebudowy boiska – uważa burmistrz.
Jakie to zatem plany?
– Dla nas priorytetem jest spełnienie wymogów czwartej ligi, bo na razie możliwość prowadzenia rozgrywek na naszym obiekcie jest warunkowa. Boisko musi być pełnowymiarowe. Do tego będzie otoczone pełnowymiarową bieżnią. Gdybyśmy zaczęli przebudowę od wykonania bieżni, dla wszystkich od razu stałoby się jasne, że ona by się tu nie mogła pomieścić – mówi Jerzy Zakrzewski.
Burmistrz dodaje, że aby Znicz mógł grać mecze na swoim obiekcie, wymogi ligi, do której awansował, bezwzględnie muszą być spełnione. A pełnowymiarowe boisko wraz bieżnią nie zmieściłoby się na terenie, który z jednej strony ogranicza skarpa. Bieżnia wypadłaby gdzieś na tej skarpie. I dlatego skarpa musiała być zniesiona.
– Ja rozumiem sentyment do tej skarpy. Ale czasy się zmieniają i musimy iść do przodu. Znicz musi mieć obiekt spełniający wymogi ligi, w której gra – podkreśla Zakrzewski.
Nasz czytelnik podzielił się też opinią, że zamiast wydawać środki na likwidację skarpy, należało zająć się istniejącą po drugiej stronie trybuną.
– Nad trybuną jest zadaszenie, które podtrzymują słupy. Trzeba się tu zza nich wychylać, żeby widzieć, co się dzieje na boisku. Czy nie lepiej było wydać pieniądze właśnie na to zadaszenie? – pyta mężczyzna.
– Nawet w większych miastach rozwiązania trybun nie są idealne. Często są one takie, na jakie stać gospodarza obiektu. W Kłobucku w tej chwili skupiamy się na dostosowaniu obiektu do wymogów ligi. Co do trybuny, o której pan mówi, to możemy się i nią zająć w odpowiednim czasie – odpiera Jerzy Zakrzewski.
Wstrzymujemy się z oceną sprawy do momentu, aż da się zobaczyć, jak całość obiektu będzie wyglądać po zakończonej przebudowie.(jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Sprzedawał podrobione ciuchy na targowisku (1252) + fot2

Sprzedawał podrobione ciuchy na targowisku

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2019
K-Zakrzew-zamknięty-996-WCZEŚNIE

Zakrzew zamknięty!

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2019
K - Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość (1648) + fot

Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2019
K - Ukradli sprzęt za 80 tys złotych (1918) + fot - REZERWA

Ukradli sprzęt za 80 tys. złotych

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2019
uczen

Świetne wyniki Dwójki

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2019
K - Naukowy sukces kłobuckiego ucznia (2406) + fot

Naukowy sukces kłobuckiego ucznia

Ewa Chojnacka31 lipca 2019