Świetne wyniki Dwójki – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Świetne wyniki Dwójki

W Kłobucku niemal wszyscy ósmoklasiści zdawali angielski – na zdawanie niemieckiego zdecydowały się tylko 3 osoby.
Świetne wyniki Dwójki

EDUKACJA. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłobucku cieszy się ze świetnych wyników egzaminacyjnych swoich ósmoklasistów. Jak wypadły inne placówki w gminie?

– Znamy już oficjalne zestawienie wyników egzaminu, który pisali uczniowie klas ósmych. W gminie Kłobuck najlepiej napisali uczniowie z Dwójki! Napisali najlepiej test z polskiego, matematyki i języka obcego – nie ustępując pola żadnej ze szkół gminy z ani jednego przedmiotu. Jest to swojego rodzaju hattrick! – komentuje osiągnięcie Ewa Jakubowska, anglistka z Dwójki.
Spójrzmy na zestawienie wyników kłobuckich szkół. Średnia procentowa z polskiego wynosi w Dwójce 74,91 i jest najwyższa w gminie Kłobuck. W zakresie matematyki to 57,94% – i to także najlepszy wynik wśród wszystkich szkół w gminie Kłobuck. Dodajmy, że po piętach depcze Dwójce kłobucka Jedynka, gdzie w zakresie obu przedmiotów odnotowano drugi wynik w gminie. A jak jest z językami obcymi? W Kłobucku niemal wszyscy ósmoklasiści zdawali angielski – na zdawanie niemieckiego zdecydowały się tylko 3 osoby. Wyniki z angielskiego też najlepsze ma właśnie Dwójka – to 61,48%. I tu zaraz za plecami lidera jest Jedynka, a tuż za nią szkoła w Kamyku.
Pozostaje zauważyć, że w roku szkolnym, który kończyły egzaminy, o których tu piszemy, wokół szkoły wytworzono niezbyt dobrą atmosferę. Za to wyniki z egzaminów wyszły tu po prostu świetne, najlepsze w gminie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

zakrzewski

Boisko z (około)miesięcznym poślizgiem

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
urzad-pracy

Urząd analizuje wnioski firm

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
51

Kto miał oświetlić Szkolną?

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
urzad-miejski

Rozdadzą dotacje na piece

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
klobuck

Kontrolują ścieki (i nie tylko)

Jarosław Jędrysiak18 października 2020
przedszkole

3 osoby nie żyją, zamknięte żłobek i szkoła!

Jarosław Jędrysiak16 października 2020