Ukradli sprzęt za 80 tys. złotych – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Ukradli sprzęt za 80 tys. złotych

Złodzieje schowali ukradzioną koparkę w lesie.
Ukradli sprzęt za 80 tys. złotych

POLICJA. Dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież koparko-ładowarki oraz zagęszczarki o łącznej wartości 80 tys. złotych zostali zatrzymani przez kłobuckich kryminalnych. Na szczęście sprzęt mógł w całości wrócić do właściciela. A i podejrzanych o tę kradzież w końcu złapano

Do samej kradzieży doszło już jakiś czas temu – wieczorem 5 lipca.
– Sprawcy, po odsunięciu ruchomych przęseł odgradzających teren budowy w centrum Kłobucka, weszli do środka kabiny koparko-ładowarki, która się tam znajdowała, a następnie ją uruchomili i odjechali w nieznanym kierunku. Na „łyżce” koparko-ładowarki znajdowała się zagęszczarka, która również została skradziona. Następnego dnia pokrzywdzony, po ujawnieniu kradzieży należącego do niego pojazdu oraz sprzętu, zgłosił się do kłobuckiej komendy. Jednocześnie ogłosił na portalach społecznościowych, że za znalezienie skradzionej koparko-ładowarki oraz zagęszczarki wyznacza nagrodę w kwocie 20 tys. złotych – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Rozpoczęło się policyjne dochodzenie i poszukiwanie sprawców kradzieży. Zabezpieczono nagrania z monitoringów, a na ich podstawie odtworzono trasę przejazdu skradzionej koparki.
– Jeszcze tego samego dnia do pokrzywdzonego zgłosiło się dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że przejeżdżając na motocyklach przez kompleks leśny w Kłobucku, zauważyli w zaroślach odpowiadającą opisowi skradzioną dzień wcześniej koparko- ładowarkę, a w odległości około 50 metrów od niej zagęszczarkę – podaje rzeczniczka policji.
Sprzęt mógł więc wrócić do prawowitego właściciela. Pozostało ustalenie, kto go ukradł. Dziś można ogłosić, że poszukiwania zakończyły się sukcesem. – Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego w wieku 25 i 34 lat. Mężczyźni jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi im nawet 10 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd – podsumowuje Wiącek-Głowacz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

chodnik1

II ETAP BUDOWY CHODNIKA PRZY ULICY ANDERSA W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka3 lipca 2020
czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020