Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość

Na komendzie można teraz samemu zbadać swą trzeźwość. Urządzenia do tego kupiła dla policji gmina Kłobuck.
Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość

BEZPIECZEŃSTWO. Nie wiesz, czy możesz siadać za kierownicę? Możesz to samodzielnie sprawdzić alkotesterem. Nie musisz mieć własnego. Od kilku dni takie ogólnodostępne urządzenie jest w poczekalni kłobuckiej komendy

Gmina Kłobuck ufundowała dwa alkotestery. Zostały zakupione ze środków gminnego programu przeciwdziałania alkoholizmowi. Burmistrz Jerzy Zakrzewski przekazał je do Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku jako dar z okazji 100-lecia utworzenia Policji Państwowej. Jak skorzystać z tych urządzeń?
– Każdy, kto nie jest pewien, czy może usiąść za kierownicą samochodu z powodu wcześniej wypitego alkoholu, będzie mógł sam wykonać badanie trzeźwości w kłobuckiej komendzie. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w ogólnodostępnej poczekalni. Drugi alkotester będzie użytkowany w terenie przez policjantów z kłobuckiej drogówki. Badanie jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Odbywa się bez konieczności mocowania czy zdejmowania ustników, gdyż polega na wdmuchnięciu powietrza do wnętrza „lejka”. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Również na tym ekranie wyświetlany jest wynik badania – opisuje mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz z kłobuckiej komendy policji.
Możliwość skorzystania z urządzenia to szansa na poprawę bezpieczeństwa na drogach i na uniknięcie kłopotów przez kierowców, którzy chcą mieć pewność, czy już wytrzeźwieli po spożytym wcześniej alkoholu. Takie badanie odpowie, czy już można prowadzić, czy jeszcze trzeba poczekać. Oczywiście logiczne jest, że jeśli się nie ma pewności co do stanu trzeźwości, to do komendy trzeba podejść pieszo lub być przez kogoś podwiezionym.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Centrum na Harcerskiej już otwarte (2096) + fot

Centrum przy Harcerskiej już otwarte

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2019
ceny śmieci

Ceny śmieci oszaleją?

Jarosław Jędrysiak10 grudnia 2019
reggae_jak_malina_6

Reggae Jak Malina

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Wojownik sztuki i piewca jego talentu 1

Wojownik sztuki i piewca jego talentu

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Harcerski zjazd 1

Harcerski zjazd

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2019
K - Damian Kulej walczy w finale The Voice of Poland

Damian Kulej walczy w finale „The Voice of Poland”

Jarosław Jędrysiak29 listopada 2019