Jak zostać popularnym DJ-em? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

Jak zostać popularnym DJ-em?

Jak zostać popularnym DJ-em?

Amatorzy imprez, którzy świetnie orientują się w najnowszych muzycznych hitach, mogą sprawdzić się w roli DJ-a. Praca na tym stanowisku jest bardzo satysfakcjonująca, a jej charakter dostosujemy do indywidualnych preferencji.

Czy DJ może znaleźć pracę przez Internet?

Portale z ogłoszeniami udostępniają bardzo zróżnicowane oferty, dzięki czemu internauci niezainteresowani topowymi branżami także znajdą coś dla siebie. Wśród dostępnych ogłoszeń znajdziemy propozycje pracy umieszczone przez managerów pubów i klubów muzycznych. Wbrew pozorom, praca DJ-a nie musi być jednorazowa – na podstawie umowy o dzieło. Wielu pracodawców poszukuje na to stanowisko doświadczonej osoby, która będzie zainteresowana dłuższą współpracą. Należy jednak podkreślić, że największe szanse na zdobycie upragnionej posady mają doświadczeni DJ-e posiadający stosunkowo bogate portfolio.

Jak zdobyć doświadczenie jako DJ?

Początkujący DJ-e nie mają łatwego zadania – muszą wybić się na rynku, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Warto postawić na promowanie swoich autorskich setów i na tej podstawie na bieżąco sprawdzać, jakie są oczekiwania współczesnych imprezowiczów. DJ powinien regularnie odwiedzać kluby muzyczne – można nawiązać współpracę z wybranym lokalem i zaproponować pomoc w tworzeniu muzycznej oprawy dla konkretnego wydarzenia. Oczywiście DJ ma szansę na znalezienie zatrudnienia także w stacji radiowej, co wiąże się ze spokojniejszą pracą i ściśle określonym grafikiem. Niezależnie od miejsca pracy w tym zawodzie bardzo ważna jest kreatywność i umiejętność dostosowania się do zmiennych gustów publiczności. DJ nie może stać w miejscu – musi regularnie zapoznawać się z muzycznymi nowościami.

Większość DJ-ów pracuje w oparciu o wykonywanie jednorazowych zleceń, na przykład na prywatnych imprezach w gronie znajomych, weselach lub imprezach integracyjnych. W tym zawodzie popularność bezpośrednio wpływa na wyższe wynagrodzenie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

accessory-buttons-console-275033

Jak bawić się w letnie wieczory jeśli nie jesteśmy na urlopie?

Ewa Chojnacka23 sierpnia 2019
w-jakiej-branzy

W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach?

Ewa Chojnacka22 sierpnia 2019
testy-kompetencji

Testy kompetencji

Ewa Chojnacka19 sierpnia 2019
kosmetyczka

Kto może zostać kosmetyczką?

Ewa Chojnacka15 sierpnia 2019
modelling

Jak zostać modelką?

Ewa Chojnacka8 sierpnia 2019
komin

Jak zostać kominiarzem?

Ewa Chojnacka5 sierpnia 2019