Jak zostać popularnym DJ-em? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

Jak zostać popularnym DJ-em?

Jak zostać popularnym DJ-em?

Amatorzy imprez, którzy świetnie orientują się w najnowszych muzycznych hitach, mogą sprawdzić się w roli DJ-a. Praca na tym stanowisku jest bardzo satysfakcjonująca, a jej charakter dostosujemy do indywidualnych preferencji.

Czy DJ może znaleźć pracę przez Internet?

Portale z ogłoszeniami udostępniają bardzo zróżnicowane oferty, dzięki czemu internauci niezainteresowani topowymi branżami także znajdą coś dla siebie. Wśród dostępnych ogłoszeń znajdziemy propozycje pracy umieszczone przez managerów pubów i klubów muzycznych. Wbrew pozorom, praca DJ-a nie musi być jednorazowa – na podstawie umowy o dzieło. Wielu pracodawców poszukuje na to stanowisko doświadczonej osoby, która będzie zainteresowana dłuższą współpracą. Należy jednak podkreślić, że największe szanse na zdobycie upragnionej posady mają doświadczeni DJ-e posiadający stosunkowo bogate portfolio.

Jak zdobyć doświadczenie jako DJ?

Początkujący DJ-e nie mają łatwego zadania – muszą wybić się na rynku, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Warto postawić na promowanie swoich autorskich setów i na tej podstawie na bieżąco sprawdzać, jakie są oczekiwania współczesnych imprezowiczów. DJ powinien regularnie odwiedzać kluby muzyczne – można nawiązać współpracę z wybranym lokalem i zaproponować pomoc w tworzeniu muzycznej oprawy dla konkretnego wydarzenia. Oczywiście DJ ma szansę na znalezienie zatrudnienia także w stacji radiowej, co wiąże się ze spokojniejszą pracą i ściśle określonym grafikiem. Niezależnie od miejsca pracy w tym zawodzie bardzo ważna jest kreatywność i umiejętność dostosowania się do zmiennych gustów publiczności. DJ nie może stać w miejscu – musi regularnie zapoznawać się z muzycznymi nowościami.

Większość DJ-ów pracuje w oparciu o wykonywanie jednorazowych zleceń, na przykład na prywatnych imprezach w gronie znajomych, weselach lub imprezach integracyjnych. W tym zawodzie popularność bezpośrednio wpływa na wyższe wynagrodzenie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

kasagk

Kiedy warto wziąć pożyczkę przez telefon?

Ewa Chojnacka26 marca 2020
7buty

Sandały na platformie gwarancją modnego wyglądu

Ewa Chojnacka20 marca 2020
blizniaki

Zobaczcie niesamowity film z narodzin bliźniaków!

Ewa Chojnacka21 lutego 2020
filmy HBO

Filmy HBO. Co przyniesie rok 2020? Oto premiery w lutym

Ewa Chojnacka13 lutego 2020
kierownica

Dziedziczenie ubezpieczenia OC – zasady i wskazówki.

Ewa Chojnacka30 stycznia 2020
prezent

Pomysły na ciekawe prezenty w nowym roku

Ewa Chojnacka23 stycznia 2020