Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy

Zdjęcie przy charakterystycznej skale zwanej Maczuga Herkulesa – zaliczone. To jedno z kilku charakterystycznych miejsc w okolicy Ojcowa. GOK KRZEPICE
Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy

WYCIECZKA. Wyjazd w wyjątkowo piękne i wcale nie tak dalekie miejsce zorganizował dla dzieci Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach

W ramach Akcji Wakacje krzepicki GOK organizuje nie tylko zajęcia na miejscu, ale i wyjazdy. Jak ten ostatni. Dzieci pojechały w malownicze plenery Ojcowskiego Parku Narodowego na Jurze w okolicach Krakowa. Co tam robiły?
– Już na początku udaliśmy się do Jaskini Łokietka, co dla większości osób było pierwszym tego typu przeżyciem. Po wyjściu z chłodnego wnętrza jaskini przeszliśmy do słynnej Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Spacerowaliśmy malowniczą Doliną Prądnika, by następnie przejechać do Pieskowej Skały. Podeszliśmy pod Maczugę Herkulesa i znajdujący się tam zamek – referują panie z GOK-u.
Kto był kiedyś pod Ojcowem, doskonale wie, że to po prostu piękne miejsce. Dla dzieci to też namiastka gór – za to bez trudnych i wymagających wielkiej kondycji szlaków.
W drodze powrotnej wycieczkowicze „zaliczyli” jeszcze jedną atrakcje, popularyzowaną dopiero od kilkunastu lat, a godną uwagi. Odwiedzili Pustynię Siedlecką tuż za Częstochową. Tu każdy może poczuć nieco pustynnego klimatu ciągle jeszcze bez srogich zakazów schodzenia ze szlaku turystycznego.

K - Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy 2 A

Na Pustyni Siedleckiej można się jeszcze swobodnie pobawić w tej jakby gigantycznej piaskownicy. To miejsce może nawet ciekawsze niż zarastająca lasem sławna Pustynia Błędowska.
GOK KRZEPICE

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

K - Kolędy w świeżutkiej sali 1

Kolędy w świeżutkiej sali

Jarosław Jędrysiak16 stycznia 2020
K - Świątecznie na rynku 1

Świątecznie na rynku

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2020
patriotyczny_marsz

Patriotyczny marsz przez miasto

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2019
K - Wjechała pod tira

Wjechała pod tira

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2019
K - Jesienne rękodzieło (766) + fot

Jesienne rękodzieło

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2019
K - Autobusy po krzepicku (2500) + fot

Autobusy po krzepicku

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2019