Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy

Zdjęcie przy charakterystycznej skale zwanej Maczuga Herkulesa – zaliczone. To jedno z kilku charakterystycznych miejsc w okolicy Ojcowa. GOK KRZEPICE
Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy

WYCIECZKA. Wyjazd w wyjątkowo piękne i wcale nie tak dalekie miejsce zorganizował dla dzieci Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach

W ramach Akcji Wakacje krzepicki GOK organizuje nie tylko zajęcia na miejscu, ale i wyjazdy. Jak ten ostatni. Dzieci pojechały w malownicze plenery Ojcowskiego Parku Narodowego na Jurze w okolicach Krakowa. Co tam robiły?
– Już na początku udaliśmy się do Jaskini Łokietka, co dla większości osób było pierwszym tego typu przeżyciem. Po wyjściu z chłodnego wnętrza jaskini przeszliśmy do słynnej Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Spacerowaliśmy malowniczą Doliną Prądnika, by następnie przejechać do Pieskowej Skały. Podeszliśmy pod Maczugę Herkulesa i znajdujący się tam zamek – referują panie z GOK-u.
Kto był kiedyś pod Ojcowem, doskonale wie, że to po prostu piękne miejsce. Dla dzieci to też namiastka gór – za to bez trudnych i wymagających wielkiej kondycji szlaków.
W drodze powrotnej wycieczkowicze „zaliczyli” jeszcze jedną atrakcje, popularyzowaną dopiero od kilkunastu lat, a godną uwagi. Odwiedzili Pustynię Siedlecką tuż za Częstochową. Tu każdy może poczuć nieco pustynnego klimatu ciągle jeszcze bez srogich zakazów schodzenia ze szlaku turystycznego.

K - Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy 2 A

Na Pustyni Siedleckiej można się jeszcze swobodnie pobawić w tej jakby gigantycznej piaskownicy. To miejsce może nawet ciekawsze niż zarastająca lasem sławna Pustynia Błędowska.
GOK KRZEPICE

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

dołożyli na remont

Dołożyli na remont GOK-u

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2019
pedzel

Remont GOK-u droższy niż zakładano

Ewa Chojnacka24 lipca 2019
K - Łowili na Łezce 1A

Łowili na Łezce

Ewa Chojnacka24 lipca 2019
zna

Adrian zna losy polskich bohaterów

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
z

Artur Pląskowski piłkarzem II-ligowego beniaminka

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
dzieci

Ciekawe zajęcia dla dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2019