Podszywają się pod KAS – Gazeta Kłobucka
Powiat

Podszywają się pod KAS

Żadna jednostka KAS nigdy nie wysyła jakichkolwiek żądań zapłaty zaległości za pośrednictwem poczty elektronicznej lub usługi SMS.
Podszywają się pod KAS

UWAGA. To kolejna już próba oszukania podatników. Na skrzynki mailowe trafiają wiadomości z fałszywym plikiem i żądaniem zapłaty

Fałszywa wiadomość od oszustów wygląda tak (pisownia oryginalna): „Witam, przesylamy wezwanie do uiszczenia zaleglego podatku VAT pod grozba kary wynoszacej od 5 tys. do 500 tys. zl okres na wplacenie zaleglosci wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego Rachunek, na który nalezy wplacic nalezny podatek to PKO BP 20 1020 1332 0000 1502 0633 5436 z tytulem zalegly podatek VAT.Pozdrawiam, Ewelina Kowal, Tel. 48 795 223 162, +48 85 652 41 10www.KrajowaAdministracjaSkarbowa. pl, www.kas@mail.pl”.
– W związku z powtarzającymi się próbami oszustwa, tj. przesyłaniu od różnych podmiotów fałszywych wiadomości e-mail oraz SMS z wezwaniem do zapłaty podatku prosimy o ostrożność i apelujemy o ignorowanie załączników dołączonych do wiadomości lub zamieszczonych w nich linków, jak również o niewysyłanie odpowiedzi do nadawcy – podkreśla prawdziwa Izba Administracji Skarbowej.
– Brak należytej ostrożności może narazić na niebezpieczeństwo zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazania danych nieuprawnionym osobom. Nie należy również wpłacać pieniędzy na wskazany w wiadomości numer konta bankowego. Żadna jednostka KAS nigdy nie wysyła jakichkolwiek żądań zapłaty zaległości za pośrednictwem poczty elektronicznej lub usługi SMS.
W przypadku wątpliwości co do autentyczności otrzymanej wiadomości należy skontaktować się z Zespołem Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Izby Administracji Skarbowej w Katowicach (zrib.ias.katowice@mf.gov.pl) lub dowolnym urzędem w celu jej weryfikacji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Więcej w Powiat

laptop

Uwaga na fałszywe maile

Adam Świerczyński25 sierpnia 2019
Uwaga na oszustwa przy szybkich płatnościach 2330 fot

Uwaga na oszustwa przy szybkich płatnościach

Adam Świerczyński25 sierpnia 2019
Gdy organizator zepsuje nam wczasy 5100 FOT

Gdy organizator zepsuje nam wczasy

Adam Świerczyński25 sierpnia 2019
Jak wymienić piec jeszcze przed sezonem 4580 fot

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak wymienić piec jeszcze przed sezonem?

Adam Świerczyński23 sierpnia 2019
garnek

Kara za pokazy produktów

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2019
powiat

Do starostwa rano

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2019