Podszywają się pod KAS – Gazeta Kłobucka
Powiat

Podszywają się pod KAS

Żadna jednostka KAS nigdy nie wysyła jakichkolwiek żądań zapłaty zaległości za pośrednictwem poczty elektronicznej lub usługi SMS.
Podszywają się pod KAS

UWAGA. To kolejna już próba oszukania podatników. Na skrzynki mailowe trafiają wiadomości z fałszywym plikiem i żądaniem zapłaty

Fałszywa wiadomość od oszustów wygląda tak (pisownia oryginalna): „Witam, przesylamy wezwanie do uiszczenia zaleglego podatku VAT pod grozba kary wynoszacej od 5 tys. do 500 tys. zl okres na wplacenie zaleglosci wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego Rachunek, na który nalezy wplacic nalezny podatek to PKO BP 20 1020 1332 0000 1502 0633 5436 z tytulem zalegly podatek VAT.Pozdrawiam, Ewelina Kowal, Tel. 48 795 223 162, +48 85 652 41 10www.KrajowaAdministracjaSkarbowa. pl, www.kas@mail.pl”.
– W związku z powtarzającymi się próbami oszustwa, tj. przesyłaniu od różnych podmiotów fałszywych wiadomości e-mail oraz SMS z wezwaniem do zapłaty podatku prosimy o ostrożność i apelujemy o ignorowanie załączników dołączonych do wiadomości lub zamieszczonych w nich linków, jak również o niewysyłanie odpowiedzi do nadawcy – podkreśla prawdziwa Izba Administracji Skarbowej.
– Brak należytej ostrożności może narazić na niebezpieczeństwo zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazania danych nieuprawnionym osobom. Nie należy również wpłacać pieniędzy na wskazany w wiadomości numer konta bankowego. Żadna jednostka KAS nigdy nie wysyła jakichkolwiek żądań zapłaty zaległości za pośrednictwem poczty elektronicznej lub usługi SMS.
W przypadku wątpliwości co do autentyczności otrzymanej wiadomości należy skontaktować się z Zespołem Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Izby Administracji Skarbowej w Katowicach (zrib.ias.katowice@mf.gov.pl) lub dowolnym urzędem w celu jej weryfikacji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Więcej w Powiat

K - PATRONAT - Kłobuckie kryminały 1

Kłobuckie kryminały

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2019
OKS Olesno zwycięzcą Pankowiaczka1

OKS Olesno zwycięzcą Pankowiaczka

Stanisław Wrzesiński6 grudnia 2019
K - Trwa głosowanie na defibrylatory (996)

Trwa głosowanie na defibrylatory

Jarosław Jędrysiak30 listopada 2019
tak-wygladaja-oszusci

Tak wyglądają oszuści!

Jarosław Jędrysiak29 listopada 2019
kajak

Możemy pomóc turystyce kajakowej

Jarosław Jędrysiak26 listopada 2019
defibrylator

Od nas zależy, czy dostaniemy defibrylatory

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2019