Koleje rozszerzają ofertę na długi weekend – Gazeta Kłobucka
Region

Koleje rozszerzają ofertę na długi weekend

W trakcie wakacji w dalszym ciągu obowiązuje oferta specjalna „Kolej na Muzea”, dzięki której można odwiedzić placówki kulturowe znajdujące się na terenie całego województwa śląskiego.
Koleje rozszerzają ofertę na długi weekend

KOMUNIKACJA. W związku z długim weekendem Koleje Śląskie rozszerzają okres ważności niektórych ofert. Dłużej będzie można podróżować na biletach Silesia Weekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny

Pierwsza z ofert – Silesia Weekend – będzie ważna od godziny 18. w środę (14 sierpnia) do godziny 6. w poniedziałek (19 sierpnia). Natomiast z drugiej oferty, skierowanej do rodzin, będzie można korzystać od godziny 14. w środę (14 sierpnia) do godziny 24. w niedzielę (18 sierpnia).
Dla tych, którzy planują ciekawie spędzić ten długi sierpniowy weekend, z pewnością atrakcyjnymi kierunkami będą, bardzo popularne w okresie letnim, kierunki górskie. KŚ szczególnie polecają pociągi w kierunku Wisły, Żywca oraz oczywiście połączenia zmierzające w stronę Zakopanego. Entuzjastom rowerowych wypraw przewoźnik może zaproponować pociągi do Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego lub Kalet, skąd blisko do trasy Leśnej Rajzy, która w trakcie długiego weekendu również będzie organizowała ciekawe wydarzenia sportowo-turystyczne. Warto też pamiętać, że dzięki ofercie Silesia Weekend można dojechać również do Czech.
Do muzeów za darmo
Dodatkowo w trakcie wakacji w dalszym ciągu obowiązuje oferta specjalna „Kolej na Muzea”, dzięki której można odwiedzić placówki kulturowe znajdujące się na terenie całego województwa śląskiego. Z takiej propozycji może skorzystać każdy, kto pokaże kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich obejmujący miejscowość, w której znajduje się dana placówka. W zależności od danej jednostki możliwy rabat do uzyskania będzie wynosić od 20 do 100 procent. Z biletem Kolei Śląskich można taniej zwiedzić m.in. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum Browarów Książęcych w Tychach oraz Walcownię Cynku w Katowicach-Szopienicach. Dodatkowo wyjątkowe miejsce na liście wszystkich uczestników akcji trzeba przyznać Muzeum Powstań Śląskich z racji obchodzonego w tym roku 100-lecia powstań śląskich.
– Wszystkich podróżnych chcących ciekawie spędzić ten długi weekend sierpniowy zachęcamy do wybrania się w podróż Kolejami Śląskimi i odkrywania atrakcji w naszym województwie i nie tylko – apeluje przewoźnik. – Pełną listę obiektów objętych akcją „Kolej na Muzea” można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Turystyka. Znajduje się tam również więcej szczegółów na temat innych polecanych przez nas kierunków, ze szczególnym uwzględnieniem propozycji wycieczek po kraju morawsko-śląskim (i nie tylko) w Czechach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Więcej w Region

nasi-ida

Nasi idą do sejmu!

Jarosław Jędrysiak16 września 2019
wyższa liga

Wyższa liga zarobków. Majątki europosłów

Jarosław Jędrysiak13 września 2019
urna

Komisja wyborcza przyjmuje zgłoszenia

Adam Świerczyński31 sierpnia 2019
Służba Celna rekrutuje 2865 fot

Służba Celna rekrutuje

Adam Świerczyński28 sierpnia 2019
K - Wyłudzała pożyczki na podstawie danych z CV (1447) + fot

Wyłudzała pożyczki na podstawie danych z CV

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2019
dopłaty do elektryków

Dopłaty do „elektryków” tylko na papierze?

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2019