Koleje rozszerzają ofertę na długi weekend – Gazeta Kłobucka
Region

Koleje rozszerzają ofertę na długi weekend

W trakcie wakacji w dalszym ciągu obowiązuje oferta specjalna „Kolej na Muzea”, dzięki której można odwiedzić placówki kulturowe znajdujące się na terenie całego województwa śląskiego.
Koleje rozszerzają ofertę na długi weekend

KOMUNIKACJA. W związku z długim weekendem Koleje Śląskie rozszerzają okres ważności niektórych ofert. Dłużej będzie można podróżować na biletach Silesia Weekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny

Pierwsza z ofert – Silesia Weekend – będzie ważna od godziny 18. w środę (14 sierpnia) do godziny 6. w poniedziałek (19 sierpnia). Natomiast z drugiej oferty, skierowanej do rodzin, będzie można korzystać od godziny 14. w środę (14 sierpnia) do godziny 24. w niedzielę (18 sierpnia).
Dla tych, którzy planują ciekawie spędzić ten długi sierpniowy weekend, z pewnością atrakcyjnymi kierunkami będą, bardzo popularne w okresie letnim, kierunki górskie. KŚ szczególnie polecają pociągi w kierunku Wisły, Żywca oraz oczywiście połączenia zmierzające w stronę Zakopanego. Entuzjastom rowerowych wypraw przewoźnik może zaproponować pociągi do Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego lub Kalet, skąd blisko do trasy Leśnej Rajzy, która w trakcie długiego weekendu również będzie organizowała ciekawe wydarzenia sportowo-turystyczne. Warto też pamiętać, że dzięki ofercie Silesia Weekend można dojechać również do Czech.
Do muzeów za darmo
Dodatkowo w trakcie wakacji w dalszym ciągu obowiązuje oferta specjalna „Kolej na Muzea”, dzięki której można odwiedzić placówki kulturowe znajdujące się na terenie całego województwa śląskiego. Z takiej propozycji może skorzystać każdy, kto pokaże kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich obejmujący miejscowość, w której znajduje się dana placówka. W zależności od danej jednostki możliwy rabat do uzyskania będzie wynosić od 20 do 100 procent. Z biletem Kolei Śląskich można taniej zwiedzić m.in. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum Browarów Książęcych w Tychach oraz Walcownię Cynku w Katowicach-Szopienicach. Dodatkowo wyjątkowe miejsce na liście wszystkich uczestników akcji trzeba przyznać Muzeum Powstań Śląskich z racji obchodzonego w tym roku 100-lecia powstań śląskich.
– Wszystkich podróżnych chcących ciekawie spędzić ten długi weekend sierpniowy zachęcamy do wybrania się w podróż Kolejami Śląskimi i odkrywania atrakcji w naszym województwie i nie tylko – apeluje przewoźnik. – Pełną listę obiektów objętych akcją „Kolej na Muzea” można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Turystyka. Znajduje się tam również więcej szczegółów na temat innych polecanych przez nas kierunków, ze szczególnym uwzględnieniem propozycji wycieczek po kraju morawsko-śląskim (i nie tylko) w Czechach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Więcej w Region

a1 lgota

Węzeł Jasna Góra na A1 będzie dziś otwarty (ZDJĘCIA)

Ewa Chojnacka15 lutego 2020
Oszuści-wyłudzili-od-seniorów-blisko-11-mln-zł

Oszuści wyłudzili od seniorów blisko 11 mln zł

Adam Świerczyński6 lutego 2020
nadchodzi-ekologiczny-ład-4378-fot

Nadchodzi ekologiczny ład

Adam Świerczyński6 lutego 2020
bg1

Już w marcu kolejne wydanie Magazynu Biznes&Gospodarka.

Magdalena Kurzak31 stycznia 2020
K - Nie dać się zabić (3310) + fot

Nie dać się zabić

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2020
Nowe oddziały na Parkitce

Nowe oddziały na Parkitce

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2020