Nowa autostrada nie dla ciężarówek – Gazeta Kłobucka
Powiat

Nowa autostrada nie dla ciężarówek

Nie tak to wstępnie planowano. Autostrada między Pyrzowicami i Częstochową miała być dostępna dla ciężarówek o masie ponad 12 ton.
Nowa autostrada nie dla ciężarówek

DROGI. Po oddaniu do użytku odcinka autostrady z Częstochowy do Pyrzowic wprowadzono organizację ruchu, która wyklucza korzystanie z tej drogi przez tiry

Nie tak to wstępnie planowano. Autostrada między Pyrzowicami i Częstochową miała być dostępna dla ciężarówek o masie ponad 12 ton. Przy czym miał obowiązywać zakaz wjazdu tych pojazdów z autostrady na miejskie ulice Częstochowy.
– Ograniczenie to wynikało z uzgodnień z miastem Częstochowa i miało na celu minimalizowanie utrudnień na remontowanej sieci dróg miejskich. Odpowiednie oznakowanie informowało o takim stanie i zalecało ruch samochodów ciężkich po drodze krajowej DK1 – podaje biuro prasowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Rozwiązanie, w którym choć część transportu ciężarowego mogłaby korzystać z nowego odcinka A1, zweryfikowało życie. Ściślej – kierowcy „cwaniacy”, którzy wjeżdżali na drogi mimo obowiązującego na nich zakazu ruchu pojazdów powyżej 12 ton. Efektem jest całkowite zamknięcie nowego odcinka autostrady dla dużych ciężarówek.
– Zostało ustawione dodatkowe oznakowanie zakazujące ruchu pojazdów powyżej 12 ton od węzła Pyrzowice do węzła Częstochowa Południe. Oznakowanie informujące o objeździe znajduje się na węźle Pyrzowice. Dzięki temu kierujący pojazdami ciężarowymi odpowiednio wcześnie będą zjeżdżać na wskazaną trasę objazdową – podaje GDDKiA.
W ten sposób ruch tirów w rejonie Częstochowy nadal odbywa się starą DK1, dopiero w Pyrzowicach może kierować się na autostradę – i nią dalej na Śląsk i na południe kraju.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
kasa

Ubywa milionerów w kłobuckim

Adam Świerczyński28 lipca 2020