Znów zmiany na DK1 – Gazeta Kłobucka
Powiat

Znów zmiany na DK1

Na budowanym odcinku E autostrady A1 wprowadzono 12 sierpnia tymczasową organizację ruchu – jedną jezdnią w układzie 2 + 1. ARCH.
Znów zmiany na DK1

DROGI. „Gierkówka” w rejonie na północ od Częstochowy od poniedziałku ma nowa organizację ruchu. Ma to oczywiście związek z budowa autostrady

Z tej drogi korzystają też jadący w kierunku Warszawy mieszkańcy naszego powiatu. Warto trzymać rękę na pulsie i uwzględniać ewentualne trudności przy planowaniu trasy. Co się zmieniło i jak organizacja ruchu wygląda tu teraz? Na budowanym odcinku E autostrady A1 wprowadzono 12 sierpnia tymczasową organizację ruchu – jedną jezdnią w układzie 2 + 1. Dokładniej wygląda to tak, że od rejonu Mykanowa do granicy województw śląskiego i łódzkiego będzie jeden pas ruchu w kierunku Łodzi i dwa pasy ruchu w kierunku Katowic. Z kolei dalej na południe, od rejonu Mykanowa do budowanego węzła Częstochowa Północ w kierunku Łodzi, dostępne będą dwa pasy ruchu, a w kierunku Katowic – jeden pas.
Jest to rozwiązanie tymczasowe, ale ustalone na dość długo.
– Zgodnie z harmonogramem taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do drugiego kwartału 2021 roku. W kolejnym etapie inwestycji dotychczasowy ruch zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię autostrady, a prace budowlane zostaną przeniesione na pozostałe fragmenty jezdni drogi krajowej, po której obecnie odbywa się ruch drogowy – podaje biuro prasowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
kasa

Ubywa milionerów w kłobuckim

Adam Świerczyński28 lipca 2020