W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach?

W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach?

Gospodarka zmienia się wraz z postępem technologicznym. Dlatego też wybierając studia, warto sprawdzić, jak zmieniają się trendy i zapotrzebowanie na rynku pracy. Ciekawostką może być, że wciąż największym powodzeniem cieszą się kierunki takie jak psychologia czy filologia.

Ciągły wzrost zapotrzebowania na specjalistów
Rozwój technologii i ciągły wzrost komputeryzacji sprawia, że największe szanse na zatrudnienie mają aktualnie absolwenci informatyki oraz kierunków związanych z nowoczesnymi technologiami lub inżynierią. Pod tym względem szczególnie chłonny okazuje się rynek IT – informatycy mogą liczyć na ogromną ilość korzystnych propozycji i atrakcyjne wynagrodzenie. Dowodem na to będzie, chociażby liczba ofert na portalu pracuj.pl.
Bardzo duży wzrost zatrudnienia przewidywany jest również w branży motoryzacyjnej. W porównaniu z poprzednimi latami zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wzrasta średnio o 5-6%. To dobra wiadomość dla absolwentów uczelni politechnicznych. Wprowadzanie nowoczesnych technologii w przemyśle sprawia, że na wiele propozycji pracy liczyć mogą także studenci mechatroniki czy inżynierii procesowej.
Dobry czas dla lekarzy i prawników
Czy jednak tylko inżynierowie liczyć mogą na dobre oferty pracy? Okazuje się, że nie. Rynek pracy zgłasza coraz większe zapotrzebowanie na osoby gotowe wykonywać zawody zaufania publicznego. Lekarze czy prawnicy coraz częściej otrzymują bardzo atrakcyjne propozycje pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Niedobór specjalistów z dyplomami sprawia również, że pracodawcy zaczynają konkurować o najlepszych absolwentów uczelni medycznych i prawniczych. To zaś wiąże się z lawinowym wzrostem wynagrodzeń. Podobna sytuacja ma miejsce w sektorze usług finansowych. Bankowość oraz ubezpieczenia wciąż potrzebują młodych, a także zdolnych osób.
Ciągły postęp ma odbicie nie tylko w technologii. Rosnące zainteresowanie zdrowym trybem życia powoduje, że na coraz lepsze propozycje zatrudnienia liczyć mogą także dietetycy czy specjaliści od żywienia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

maseczka

Które z masek zdadzą egzamin?

Ewa Chojnacka5 kwietnia 2020
kasagk

Kiedy warto wziąć pożyczkę przez telefon?

Ewa Chojnacka26 marca 2020
7buty

Sandały na platformie gwarancją modnego wyglądu

Ewa Chojnacka20 marca 2020
blizniaki

Zobaczcie niesamowity film z narodzin bliźniaków!

Ewa Chojnacka21 lutego 2020
filmy HBO

Filmy HBO. Co przyniesie rok 2020? Oto premiery w lutym

Ewa Chojnacka13 lutego 2020
kierownica

Dziedziczenie ubezpieczenia OC – zasady i wskazówki.

Ewa Chojnacka30 stycznia 2020