W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach?

W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach?

Gospodarka zmienia się wraz z postępem technologicznym. Dlatego też wybierając studia, warto sprawdzić, jak zmieniają się trendy i zapotrzebowanie na rynku pracy. Ciekawostką może być, że wciąż największym powodzeniem cieszą się kierunki takie jak psychologia czy filologia.

Ciągły wzrost zapotrzebowania na specjalistów
Rozwój technologii i ciągły wzrost komputeryzacji sprawia, że największe szanse na zatrudnienie mają aktualnie absolwenci informatyki oraz kierunków związanych z nowoczesnymi technologiami lub inżynierią. Pod tym względem szczególnie chłonny okazuje się rynek IT – informatycy mogą liczyć na ogromną ilość korzystnych propozycji i atrakcyjne wynagrodzenie. Dowodem na to będzie, chociażby liczba ofert na portalu pracuj.pl.
Bardzo duży wzrost zatrudnienia przewidywany jest również w branży motoryzacyjnej. W porównaniu z poprzednimi latami zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wzrasta średnio o 5-6%. To dobra wiadomość dla absolwentów uczelni politechnicznych. Wprowadzanie nowoczesnych technologii w przemyśle sprawia, że na wiele propozycji pracy liczyć mogą także studenci mechatroniki czy inżynierii procesowej.
Dobry czas dla lekarzy i prawników
Czy jednak tylko inżynierowie liczyć mogą na dobre oferty pracy? Okazuje się, że nie. Rynek pracy zgłasza coraz większe zapotrzebowanie na osoby gotowe wykonywać zawody zaufania publicznego. Lekarze czy prawnicy coraz częściej otrzymują bardzo atrakcyjne propozycje pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Niedobór specjalistów z dyplomami sprawia również, że pracodawcy zaczynają konkurować o najlepszych absolwentów uczelni medycznych i prawniczych. To zaś wiąże się z lawinowym wzrostem wynagrodzeń. Podobna sytuacja ma miejsce w sektorze usług finansowych. Bankowość oraz ubezpieczenia wciąż potrzebują młodych, a także zdolnych osób.
Ciągły postęp ma odbicie nie tylko w technologii. Rosnące zainteresowanie zdrowym trybem życia powoduje, że na coraz lepsze propozycje zatrudnienia liczyć mogą także dietetycy czy specjaliści od żywienia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

filmy HBO

Filmy HBO. Co przyniesie rok 2020? Oto premiery w lutym

Ewa Chojnacka13 lutego 2020
kierownica

Dziedziczenie ubezpieczenia OC – zasady i wskazówki.

Ewa Chojnacka30 stycznia 2020
prezent

Pomysły na ciekawe prezenty w nowym roku

Ewa Chojnacka23 stycznia 2020
mateusz-bielecki

Przekaż 1% podatku lub darowiznę na rehabilitację

Ewa Chojnacka10 stycznia 2020
psy

Wy też lubicie psy? 🐕🐩❤️

Ewa Chojnacka12 grudnia 2019
100-zloty

Darmowa pożyczka online

Ewa Chojnacka12 grudnia 2019