W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach?

W jakiej branży najlepiej szukać pracy po studiach?

Gospodarka zmienia się wraz z postępem technologicznym. Dlatego też wybierając studia, warto sprawdzić, jak zmieniają się trendy i zapotrzebowanie na rynku pracy. Ciekawostką może być, że wciąż największym powodzeniem cieszą się kierunki takie jak psychologia czy filologia.

Ciągły wzrost zapotrzebowania na specjalistów
Rozwój technologii i ciągły wzrost komputeryzacji sprawia, że największe szanse na zatrudnienie mają aktualnie absolwenci informatyki oraz kierunków związanych z nowoczesnymi technologiami lub inżynierią. Pod tym względem szczególnie chłonny okazuje się rynek IT – informatycy mogą liczyć na ogromną ilość korzystnych propozycji i atrakcyjne wynagrodzenie. Dowodem na to będzie, chociażby liczba ofert na portalu pracuj.pl.
Bardzo duży wzrost zatrudnienia przewidywany jest również w branży motoryzacyjnej. W porównaniu z poprzednimi latami zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wzrasta średnio o 5-6%. To dobra wiadomość dla absolwentów uczelni politechnicznych. Wprowadzanie nowoczesnych technologii w przemyśle sprawia, że na wiele propozycji pracy liczyć mogą także studenci mechatroniki czy inżynierii procesowej.
Dobry czas dla lekarzy i prawników
Czy jednak tylko inżynierowie liczyć mogą na dobre oferty pracy? Okazuje się, że nie. Rynek pracy zgłasza coraz większe zapotrzebowanie na osoby gotowe wykonywać zawody zaufania publicznego. Lekarze czy prawnicy coraz częściej otrzymują bardzo atrakcyjne propozycje pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Niedobór specjalistów z dyplomami sprawia również, że pracodawcy zaczynają konkurować o najlepszych absolwentów uczelni medycznych i prawniczych. To zaś wiąże się z lawinowym wzrostem wynagrodzeń. Podobna sytuacja ma miejsce w sektorze usług finansowych. Bankowość oraz ubezpieczenia wciąż potrzebują młodych, a także zdolnych osób.
Ciągły postęp ma odbicie nie tylko w technologii. Rosnące zainteresowanie zdrowym trybem życia powoduje, że na coraz lepsze propozycje zatrudnienia liczyć mogą także dietetycy czy specjaliści od żywienia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

15

Brak mentoli – jakie mam alternatywy?

Redakcja31 lipca 2020
inwald

CZAS NA POLSKĘ! CZAS NA INWAŁD!

Ewa Chojnacka1 lipca 2020
przedszkole

Wakacyjne kursy angielskiego dla przedszkolaków, czy warto?

Ewa Chojnacka1 czerwca 2020
zyczenia

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Ewa Chojnacka1 czerwca 2020
iqos

Co zachęca nas do palenia?

Redakcja20 maja 2020
kasyno1

Automaty do gry – przegląd

Ewa Chojnacka22 kwietnia 2020