Powiat, klasa okręgowa

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

W niedzielnym spotkaniu KS Panki, pomimo prowadzenia 2:0 (podobnie jak przed tygodniem w Boronowie), ostatecznie 2:3 (2:0) przegrał z Unią Kalety. Przy piłce strzelec pierwszej bramki dla gości, Mateusz Nojman.

PIŁKA NOŻNA. W II kolejce częstochowsko-lublinieckiej klasy okręgowej (grupa II) drużyny powiatu kłobuckiego wywalczyły zaledwie jeden punkt, który zdobyła Pogoń Kamyk 2:2 (0:0), remisując z Piastem Przyrów. Przegrywająca 0:2 Pogoń po dwóch golach Filipa Ziomka w ciągu zaledwie dwóch minut (pomiędzy 87. a 89. minutą) doprowadziła do polubownego remisu. Dla Piasta wcześniej bramki strzelali Paweł Nowakowski i Przemysław Chybiński

Po inauguracyjnej kolejce pozycję lidera stracili piłkarze znacznie osłabionego (brak kilku podstawowych zawodników) Amatora Golce, którzy na wyjeździe 1:3 (1:2) ulegli beniaminkowi, Jedności Boronów. Wysokich wyjazdowych porażek z IV-ligowymi spadkowiczami doznały drużyny Liswarty Krzepice i Olimpii Truskolasy. Podopieczni Andrzeja Wróblewskiego 1:7 (trzy bramki Piotra Andrzejewskiego) ulegli MKS-owi Myszków, do którego dołączyli m.in. Piotra Mastalerz z II-ligowej Skry Częstochowa, Eryk Krupa i Maciej Swatek z IV-ligowej Polonii Poraj czy Michał Kowalczyk z Warty Mstów.
W środę (14.08.) Olimpia Truskolasy (w której zadebiutował kolejny nastoletni piłkarz, 15-letni Kacper Kierat) 2:5 (1:4) przegrała z Zielonymi Żarki. Dla gospodarzy, którzy z kompletem sześciu punktów zostali nowym liderem klasy okręgowej, trzy gole uzyskał Bartosz Gliński, a dla Olimpii dwa 16-letni Szymon Bednarek.
W niedzielnym spotkaniu (którego sędzią był w przeszłości I-ligowy, a obecnie II-ligowy arbiter Rafał Rokosz) ukarana została pewna nonszalancja w grze KS-u Panki, który – prowadząc po 40 minutach z Unią Kalety po celnych strzałach Krzysztofa Małolepszego oraz Sebastiana Dobosza z wolnego – najpierw „pozwolił” gościom doprowadzić do remisu 2:2 po celnym trafieniu Mateusza Nojmana oraz znakomitym uderzeniu Piotra Brysia z wolnego, a następnie, przy biernej postawie bramkarza Dawida Majchrzaka i obrońców, zadać sobie decydujący cios po celnej główce Arnolda Imiołczyka w 83. minucie.
Klasa okręgowa (grupa II)
Pozostałe wyniki (II kolejka): Jedność Boronów-Amator Golce 3:1 (Kacper Frania, Mariusz Kucharczyk, Marcin Bąk; Dorian Matyja), MKS Myszków- -Liswarta Krzepice 7:1 (Piotr Andrzejewski-3, Maciej Swatek-2, Eryk Krupa, Michał Kowalczyk; Mateusz Spaczyński), Zieloni Żarki-Olimpia Truskolasy 5:2 (Bartosz Gliński-3, Dawid Frukacz, Dawid Skrzypczyk; Szymon Bednarek- 2), Unia Rędziny-Grom Cykarzew 3:1 (Łukasz Brondel, Miłosz Socha, Damian Michalik; Kamil Gruszczyński), KS Stradom Częstochowa-GLKS Gmina Kłomnice 2:2 (Mateusz Chęciński, Maciej Malinowski; Mateusz Perliński, Bartłomiej Szymczyk), Warta Mstów-MLKS Woźniki 2:0 (Damian Kowalczyk, Damian Puczyński).

zabojcza-koncowka

III kolejka (24.08., 14.00): Olimpia-Warta; (24.08., 17.00): Amator-Panki, Liswarta-Stradom, Kalety-Pogoń, Woźniki- -Jedność, Grom-Zieloni, Kłomnice- Rędziny; (25.08., 17.00): Piast-Myszków.