Zmiana pracy – czym się kierować? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

Zmiana pracy – czym się kierować?

Zmiana pracy – czym się kierować?

Osoby zainteresowane zmianą pracy nie powinny pochopnie podejmować ostatecznej decyzji. Warto przemyśleć wszystkie atuty nowego stanowiska i porównać je z warunkami oferowanymi przez dotychczasowego pracodawcę.

Nowa praca – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze nowej posady warto uwzględnić następujące czynniki:
tryb pracy,
-wynagrodzenie,
-ścieżka kariery,
-miejsce zatrudnienia (czas przeznaczony na ewentualne dojazdy),
-zakres obowiązków.

Należy pamiętać o dodatkowych kosztach, szczególnie jeśli nowa praca byłaby związana z dojazdem do innego miasta. Z pewnością nie należy kierować się wyłącznie wynagrodzeniem, chociaż wysokość zarobków również jest istotną kwestią. Obecnie ogłoszenia dostępne online, na przykład na pracuj.pl, zawierają informacje dotyczące warunków finansowych, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o wysłaniu do pracodawcy swojego CV. Czasami jednak dobrym wyborem będzie aplikacja na stanowisko, na którym początkowo zarobimy mniej niż w dotychczasowej firmie. Wszystko zależy od oferowanej ścieżki kariery – niektórzy pracodawcy jasno określają, na jakich warunkach jest możliwe otrzymanie awansu, a tym samym satysfakcjonującej podwyżki.

Atmosfera w pracy – czy jest istotna?

Jedną z kluczowych motywacji do poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia może być potrzeba zmiany dotychczasowej atmosfery w pracy. Nie da się ukryć, że poczucie ciągłej rywalizacji lub problemy z nawiązaniem odpowiednich relacji ze współpracownikami znamiennie wpływają na nasz komfort psychiczny. W takim przypadku warto zadbać o swoje samopoczucie i bez żalu porzucić dotychczasową posadę. Należy podkreślić, że sympatyczni współpracownicy oraz przyjemna atmosfera w firmie mają pozytywny wpływ na efektywność pracy. Warto zdecydować się na zmianę środowiska, nawet jeśli byłoby to związane z nieco niższym wynagrodzeniem.

Nowa praca to szansa na szybki awans, lepsze stosunki ze współpracownikami czy bardziej komfortowe warunki dojazdu. Warto skorzystać z szansy – wystarczy zapoznać się z ogłoszeniami obejmującymi interesującą nas branżę i wybrać odpowiednią propozycję.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

maseczka

Które z masek zdadzą egzamin?

Ewa Chojnacka5 kwietnia 2020
kasagk

Kiedy warto wziąć pożyczkę przez telefon?

Ewa Chojnacka26 marca 2020
7buty

Sandały na platformie gwarancją modnego wyglądu

Ewa Chojnacka20 marca 2020
blizniaki

Zobaczcie niesamowity film z narodzin bliźniaków!

Ewa Chojnacka21 lutego 2020
filmy HBO

Filmy HBO. Co przyniesie rok 2020? Oto premiery w lutym

Ewa Chojnacka13 lutego 2020
kierownica

Dziedziczenie ubezpieczenia OC – zasady i wskazówki.

Ewa Chojnacka30 stycznia 2020