Maluchy spacerują – Gazeta Kłobucka
Lipie

Maluchy spacerują

Maluchy ze żłobka chodzą na spacery. Aby dobrze trzymały się w parach, rodzice podarowali specjalnego kolorowego węża. UG
Maluchy spacerują

REKREACJA. Żłobków mamy w okolicy wciąż niewiele, ale jeden działa akurat w Lipiu. Maluchy, które są tu otaczane opieką, też wspólnie korzystają z lata

– Wychowankowie Gminnego Żłobka w Lipiu regularnie spacerują po Lipiu. Zobaczyć ich można w okolicach szkoły, urzędu gminy czy kompleksu boisk „Orlik”. Spacer połączony jest z doskonaleniem chodzenia „w parach”. W zapewnieniu bezpieczeństwa poruszania się dzieci po chodniku pomaga długi, kolorowy wąż – prezent od rodziców. Dzięki któremu dzieci tworzą zwartą grupę – informuje kierująca placówką Olga Michalak.
Takie korzystanie z dobrej pogody i wychodzenie na spacery na świeżym powietrzu to z pewnością atrakcja dla dzieciaków. Mogą obserwować przyrodę, pojazdy na drodze, schłonąć kolory, zapachy i dźwięki. Fachowo mówi się, że maluchy doskonalą w ten sposób swą sprawność ruchową, zręczność i obserwację przestrzenną.
– Każdy spacer jest świetną receptą na nudę i wyzwala w dzieciach pozytywne emocje, które być może zachęcą niejednego rodzica do tego, aby aktywnie spędzał z dzieckiem wolny czas – dodaje szefowa placówki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

dezynfekcja

Ponowiono dezynfekcję miejsc publicznych

Jarosław Jędrysiak22 września 2020
wieloch

Będzie dalsza wymiana oświetlenia

Jarosław Jędrysiak25 sierpnia 2020
smieci

Podrzucił śmieci pod oczyszczalnię

Jarosław Jędrysiak25 sierpnia 2020
plac_zabaw

Place zabaw czynne od wtorku

Jarosław Jędrysiak14 lipca 2020
lipie9

Prawie milion dla gminy

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2020
michalak

Rozpoczęli nabór do żłobka

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020