Pili i przeklinali w miejscu publicznym – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Pili i przeklinali w miejscu publicznym

Skargi na popijających alkohol w tym właśnie miejscu Kłobucka były od dawna. Teraz jednak posypały się wnioski do sądu o ukaranie za popełniane tu wykroczenia. Mieszkańcy, którzy mieli tego dość, ucieszą się na pewno, że choć raz skończyła się pobłażliwość dla „trunkowego” towarzystwa.
Pili i przeklinali w miejscu publicznym

POLICJA. Pięcioma skierowanymi do sądu wnioskami o ukaranie skończyły się trzy interwencje policji przeprowadzone w jednym tylko miejscu w Kłobucku

W poprzedni czwartek w godzinach popołudniowych na policję trafiło zgłoszenie dotyczące grupy osób, które spożywały alkohol w miejscu publicznym w rejonie skrzyżowania ulic 11 Listopada i Baczyńskiego w Kłobucku. Na miejsce skierowano dzielnicowego.
– Dzielnicowy po kilku minutach potwierdził zgłoszenie i ujawnił wykroczenia spożywania alkoholu oraz usiłowania spożywania alkoholu przez dwóch dobrze znanych mu mężczyzn, mieszkańców Kłobucka – informuje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Zarówno okoliczności zdarzenia, którego dotyczyło zgłoszenie na policję, jak i postawa samych sprawców wykroczenia spowodowały, że kwestię odpowiedzialności i kary za wykroczenia policjant scedował na sąd. Tam też z policji trafiła stosowna dokumentacja dotycząca zdarzenia.
Ale to nie wszystko. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowy dwa razy podejmował własne już interwencje w tym samym miejscu i w związku z podobnymi wykroczeniami.
– Interwencje te skutkowały sporządzeniem kolejnej dokumentacji wobec jednej kobiety i dwóch mężczyzn – dodaje Raczyński.
Dokumentacją tą wraz z wnioskami o ukaranie również będzie zajmował się częstochowski sąd. W sumie w ciągu jednego dnia w jednym miejscu i w podobnych okolicznościach cztery osoby „zarobiły” na to, by ich wykroczeniami zajął się sąd. Razem pięć wniosków o ukaranie wypisano dla jednej kobiety i trzech mężczyzn.
Nie możemy w tym miejscu nie przypomnieć, że już dość dawno pisaliśmy na łamach naszego tygodnika, że są skargi mieszkańców na „trunkowych” urządzających sobie spotkania właśnie w tym miejscu Kłobucka. Wtedy skończyło się na stwierdzeniach, że to towarzystwo w zasadzie nikomu nie wadzi. Teraz w końcu za wykroczenia może będzie jakaś kara.

5 komentarzy

5 Komentarze

 1. Kinga_slodka_idiotka

  4 września 2019 at 13:23

  Dzielnicowy nie chce wiedzieć. Musi mieć spokój. Tak samo było z tym sklepem 24 h na przeciw szkoły za maluchem. I jeszcze sie chwalić ze wnioski w końcu poleciały tyle lat tam chlali na ławce przy szkole tyle lat ten sklep monopolowy istnieje a teraz wielce wnioski. No jest sie czym chwalić.

  • klobuccczanin

   10 września 2019 at 17:52

   Teraz kolej na inne zdarzenia, miejsca a nie tylko „niepotwierdzone” aby sobie du… nie zawracać.

   • Mam_czas_i_pieniadze

    11 września 2019 at 18:45

    A to się okaże czy niepotwierdzone.

 2. mieszkaniec

  4 września 2019 at 12:01

  Tyle zgłoszeń a w jednym dniu 3 razy „trafiło się” potwierdzić. A co z innymi zgłoszeniami na terenie Kłobucka?? Widać inne miejsca, inne zgłoszenia nie są warte interwencji być może.

 3. Rzecznik_Kamilek

  3 września 2019 at 05:29

  W KOŃCU PANIE DZIELNICOWY A.CH. TYLE NIEPOTWIERDZONYCH ZGŁOSZEŃ DO KMZB . PAMIĘTAMY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

poprzeczna4

REMONT ULICY POPRZECZNEJ

Ewa Chojnacka27 października 2020
lampa

Nowe oświetlenie na kolejnych ulicach

Jarosław Jędrysiak26 października 2020
kolejna wyborcza-dworzec

PKP zastanawia się nad dworcem

Jarosław Jędrysiak25 października 2020
urzad-miejski-klobuck

Projektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak23 października 2020
zakrzewski

Boisko z (około)miesięcznym poślizgiem

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
urzad-pracy

Urząd analizuje wnioski firm

Jarosław Jędrysiak20 października 2020