42 przyłapanych na przekroczeniu prędkości – Gazeta Kłobucka
Powiat

42 przyłapanych na przekroczeniu prędkości

„Suszyli” na potęgę. Wpadło blisko pół setki kierowców. Gdzie ustawiają się patrole z radarami? Można to sprawdzić na mapie.
42 przyłapanych na przekroczeniu prędkości

POLICJA. W minioną środę kłobucka drogówka przeprowadziła akcję „Prędkość”. W teren ruszyli policjanci ze sprzętem do sprawdzania, kto stosuje się do limitów prędkości, a kto nie. Wielu kierowców wpadło jak śliwka w kompot

– Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Ponadto mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty – referuje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Skutkiem prowadzonych pomiarów prędkości było zatrzymanie 42 kierowców, którzy przekroczyli dozwolone limity. W ogóle zatrzymano do kontroli pół setki kierujących.
– Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych, apelujemy o odpowiedzialną i rozsądną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego – dodaje Raczyński.
Gdzie „suszą”?
Od dłuższego czasu dość łatwo sprawdzić, gdzie można się spodziewać kontroli prędkości. Policja wprowadziła i ciągle promuje narzędzie sprzyjające poprawie bezpieczeństwa. Nosi ono nazwę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i jest dostępne w internecie. Jak sprawdzić tam, gdzie łatwo o kontrole prędkości?
Wśród szeregu zagrożeń, które internauci mogą nanieść na mapę, jest i to dotyczące przekraczania prędkości. To znaczek z symbolem samochodu. Jeśli w jakimś miejscu się pojawia – a zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się wiele razy – policja sprawdza, czy rzeczywiście zgłoszone zagrożenie tam występuje. Krótko mówiąc: tam, gdzie na mapie widocznych jest wiele takich oznaczeń, tam częściej można się spodziewać kontroli prędkości. I, co warto podkreślić, właśnie w tych miejscach ustawiły się patrole teraz, podczas środowej odsłony akcji „Prędkość”. Można więc powiedzieć, że to sami mieszkańcy wskazali miejsca kontroli. Sami mieszkańcy mogą też sprawdzić, gdzie należy i warto zdjąć nogę z gazu.
A warto na pewno, bo drogówka już zapowiada kolejne akcje ukierunkowane na dyscyplinowanie kierowców, którzy mają „za ciężką” nogę.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

straz

22 jednostki w KSRG

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
K - Dziki atakują (1429)

Dziki atakują

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2020
telefon senior

Oszuści znów dzwonią

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
K - Szkolny sport z dotacją (1290) + fot

Szkolny sport z dotacją

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
komputer

Podejrzanie atrakcyjne ogłoszenie? To może być pułapka!

Adam Świerczyński6 lutego 2020
podszywają sie

Podszywają się pod skarbówkę

Adam Świerczyński4 lutego 2020