Okradali sklepy. Wpadli u nas – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Okradali sklepy. Wpadli u nas

Domyślność naszych policjantów sprawiła, że przewidzieli oni możliwe kolejne kroki złodziei i wkrótce podejrzani o dokonanie serii kradzieży byli już w rękach stróżów prawa. Brawo.
Okradali sklepy. Wpadli u nas

POLICJA. Trzej mężczyźni w wieku od zaledwie 15 do 37 lat okradali dyskonty na terenie dwóch województw: śląskiego i łódzkiego. Złapali ich nasi policjanci

– Kłobuccy kryminalni uzyskali informację, że na terenie jednego ze sklepów samoobsługowych przy ul. Staszica w Kłobucku mogło dojść do kradzieży, a sprawcy prawdopodobnie poruszają się jeszcze po terenie miasta. Policjanci podzielili się i w czasie gdy jeden zespół sprawdzał okradziony sklep, kolejni stróże prawa pojechali w rejon drugiego dyskontu tej samej sieci przy ulicy Różanej. Policyjne przypuszczenia, że sprawcy mogą chcieć okraść kolejny sklep, potwierdziły się. Kryminalni bardzo szybko wytypowali grupę podejrzanie zachowujących się mężczyzn – relacjonuje mł. asp. Kamil Raczyński, rzecznik kłobuckiej policji.
Po wytypowaniu podejrzanych policjanci podjęli obserwację, a już po kilku minutach zdecydowali się na zatrzymanie trzech mężczyzn. Wszyscy to mieszkańcy województwa łódzkiego. Najmłodszy to 15-latek, dwaj pozostali mają 20 i 37 lat. Mundurowi znaleźli w ich samochodzie towary skradzione kilkadziesiąt minut wcześniej z dyskontu przy ul. Staszica. Mężczyźni mieli też jeszcze w pojeździe to, co zdołali ukraść w sklepie tej samej popularnej sieci na terenie powiatu radomszczańskiego. Co kradli?
– Ich łupem najczęściej padały ekspresy do kawy, chemia gospodarcza oraz narzędzia – podaje Raczyński. Dwaj zatrzymani pełnoletni wylądowali w policyjnej celi. Młodociany – w policyjnej izbie dziecka. Dorośli już usłyszeli policyjne zarzuty. Złodziejski rajd nie dla każdego był pierwszym w przestępczej karierze. Najstarszy, 37-latek, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.
– Dokładne okoliczności sprawy wyjaśniają teraz kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Prawdopodobnie zarzuty przedstawione podejrzanym zostaną uzupełnione o inne czyny. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kilkuletni pobyt w więzieniu, natomiast sprawą nieletniego 15-latka zajmie się sąd rodzinny – podsumowuje rzecznik policji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - PATRONAT - Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostwo Polski 1

Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak18 września 2019
K - Narodowe czytanie nowel 1

Narodowe czytanie nowel

Jarosław Jędrysiak18 września 2019
co w sprawie

Co w sprawie remontu Dwójki?

Jarosław Jędrysiak18 września 2019
nie mogą się doprosić

Nie mogą się doprosić budowy Kasztanowej

Ewa Chojnacka18 września 2019
gmina poprawiła

Gmina poprawiła, gmina zapłaci?

Jarosław Jędrysiak11 września 2019
recital-tomasz-stockinger

Tomasz Stockinger – Już nie zapomnisz mnie

Ewa Chojnacka11 września 2019