Będzie nowy market przy Wieluńskiej – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Będzie nowy market przy Wieluńskiej

Urzędnicy podali kilka szczegółów dotyczących budowy marketu przy Wieluńskiej i Sienkiewicza. Wiadomo, jakiego rodzaju ma to być market.
Będzie nowy market przy Wieluńskiej

BIZNES. W rejonie miasta, gdzie już się handluje na większą skalę w kilku obiektach, ma powstać kolejny market

Informacje o tym, że trwają procedury zmierzające do powstania w Kłobucku kolejnego marketu, podał na ostatniej sesji burmistrz.
– Pozytywnie zaopiniowano projekt robót geologicznych dla określenia warunków geologiczno-inżynierskich obiektów budowlanych dla potrzeb projektowanego budynku handlowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Wieluńskiej i Sienkiewicza w Kłobucku – poinformował podczas obrad burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Nie tyle urzędowa procedura, ile sam fakt, że projektuje się kolejny budynek handlowy, ma prawo budzić ciekawość. Nic dziwnego, że poproszono o szczegóły.
– Chciałbym wiedzieć, kto interesuje się tym przedsięwzięciem – pytał podczas obrad Aleksander Tokarz.
– Czy to będzie kolejny market? Czy była jakaś opinia zarządu osiedla, jakieś stanowisko zebrania mieszkańców? Do części pytań radnego odniesiono się na bieżąco.
– Roboty geologiczne dotyczą planu zagospodarowania przestrzennego. Czy chodzi o obiekt handlowy? Tak, to jest teren, dla którego wydane są warunki zabudowy na obiekt handlowy – odpowiadał burmistrz.
– Tam była wydana decyzja o ustaleniu warunków zabudowy, która została utrzymana w mocy przez samorządowe kolegium odwoławcze. Jednocześnie w czerwcu wszedł w życie plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący ten obszar. Inwestor najprawdopodobniej zlecił te prace geologiczne, żeby odpowiednio sporządzić projekt budowlany, bo najprawdopodobniej wystąpiło pozwolenie na budowę – uzupełniała informacje podane przez burmistrza kierownik Alina Jagielska z urzędu miejskiego.
Ciekawsze szczegóły dodała Anna Grabowska-Graj. Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa stwierdziła, że zwrócono się do magistratu o opinię w sprawie wspomnianych spraw geologicznych, a to dlatego, że chodzi o budowę pawilonu handlowego. W tym pawilonie – gdy go wybudują – ma się następnie mieścić sklep z branży spożywczo- -przemysłowej. Dookoła powstanie rzecz jasna niezbędna infrastruktura w postaci parkingu dla klientów. W tym rejonie miasta działa już market spożywczo-przemysłowy. Jest też Tęcza – ze sklepami i apteką. W pobliżu handluje się materiałami budowlanymi. Swego czasu było sporo hałasu i insynuacji, jakoby miał tu powstać market budowlany. Nie doszło do tego. Wygląda na to, że w rejonie Wieluńskiej będzie za to kolejny market głównie o charakterze spożywczym. Wydaje się, że obecnie rozpoczęcie jego budowy jest już coraz bliżej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - PATRONAT - Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostwo Polski 1

Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak18 września 2019
K - Narodowe czytanie nowel 1

Narodowe czytanie nowel

Jarosław Jędrysiak18 września 2019
co w sprawie

Co w sprawie remontu Dwójki?

Jarosław Jędrysiak18 września 2019
nie mogą się doprosić

Nie mogą się doprosić budowy Kasztanowej

Ewa Chojnacka18 września 2019
gmina poprawiła

Gmina poprawiła, gmina zapłaci?

Jarosław Jędrysiak11 września 2019
recital-tomasz-stockinger

Tomasz Stockinger – Już nie zapomnisz mnie

Ewa Chojnacka11 września 2019