Kilkadziesiąt drzew do wycięcia – Gazeta Kłobucka
Łobodno

Kilkadziesiąt drzew do wycięcia

Radny pytał, dlaczego usuwa się od razu dość dużą liczbę drzew przy szkole.
Kilkadziesiąt drzew do wycięcia

PRZESTRZEŃ MIEJSKA. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej poinformowano, że magistrat zwrócił się z wnioskiem o pozwolenie na wycięcie 31 drzew z terenu szkoły w Łobodnie. Czemu ta wycinka?

Decyzję dla miasta wydaje starostwo powiatowe. Natomiast sama krótka informacja podana na sesji, iż taki wniosek do starostwa złożono, zainteresowała radnego reprezentującego Łobodno.
– Kto był w ogóle pomysłodawcą tego wniosku? I czy jest taka potrzeba, żeby wycinać aż 31 drzew? Doskonale wiemy, że drzewa to są nasze „płuca”. I na pewno są duże drzewa, które należy wyciąć – mówię szczególnie o tych, które są zlokalizowane przy ulicy Prusa, bo tam zagrażają bezpieczeństwu. I pieszym, i domom. Ale czy jest potrzeba wycinki aż tak dużej liczby drzew? – pytał Marcin Wojtysek.
Burmistrz stwierdził, że też zainteresował go wniosek o wycinkę tych drzew, gdy takowy trafił do jego rąk.
– Rzadko się zdarza, żeby na terenach szkolnych było tak dużo zieleni. I dobrze by było, żeby ją zachować – wyraził swoją opinię Jerzy Zakrzewski. Czemu zatem wniosek skierowano do starostwa?
– Byliśmy z panią kierownik Grabowską-Graj [z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska – dop. red.] zobaczyć na miejscu, których to drzew dotyczy ten wniosek. I faktycznie są to drzewa uschnięte, po prostu już chore. I tak jest konieczność ich usunięcia. No i pozostałe drzewa, które ewentualnie będą planowane do usunięcia w ramach realizacji boiska wielofunkcyjnego – dodał burmistrz.
Zdecydowano się więc wystąpić z wnioskiem o decyzję na usunięcie tych drzew. Jednocześnie z założeniem, że będzie się to odbywać stopniowo. Dziś nie ma jeszcze projektu boiska, toteż nie sposób ściśle stwierdzić, które drzewa będą zawadzały podczas jego budowy. – Będziemy chcieli uzupełnić [potem – dop. red.] tę zieleń na etapie projektowania i wykonania inwestycji – dodał Zakrzewski. – Na razie chore drzewa muszą być usunięte, bo w takim stanie zagrażają też zdrowym drzewom – stwierdził. Chorych drzew do usunięcia jest więc tyle, ile we wniosku – czyli 31.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Łobodno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Łobodno

K - OSA gotowa (1241) + fot

OSA gotowa

Jarosław Jędrysiak29 października 2019
groźna czołówka

Groźna czołówka dwóch osobówek

Jarosław Jędrysiak2 października 2019
K - Będzie OSA (624) + fot

Będzie OSA

Jarosław Jędrysiak3 września 2019
K - W Mila i Przyjaciele mają wakacje (758) + fot

W „Mili i Przyjaciołach” mają wakacje

Jarosław Jędrysiak27 sierpnia 2019
zakrzewski (1)

Starają się o Otwartą Strefę Aktywności

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2019
df

Pędziła fordem jak szalona

Jarosław Jędrysiak15 września 2018