Nikt nie chce kończyć autostrady – Gazeta Kłobucka
Powiat

Nikt nie chce kończyć autostrady

Do przetargu na dokończenie autostradowej obwodnicy Częstochowy nie przystąpił nikt. ARCH.
Nikt nie chce kończyć autostrady

DROGI. Miała być przejezdna jeszcze w tym roku, ale niewykluczone, że drogowcy się nie wyrobią. Do przetargu na dokończenie autostradowej obwodnicy Częstochowy nie przystąpił nikt

W tej chwili na najbardziej nas interesującym odcinku autostrady A1 trwają prace, ale to jednak ciągle nie ten etap robót, aby po ich zakończeniu można już było tędy jeździć. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała w wakacje, że chce pilnie wyłonić w przetargu wykonawcę, który doprowadzi A1 do takiego stanu, aby trasa była przejezdna (o ukończeniu węzłów wtedy nie wspominano – jedynie o przejezdności trasy na odcinku Częstochowa Północ – Częstochowa Południe). Teraz się okazało, że do tego przetargu nie stanął nikt. GDDKiA nadal nie ma więc wykonawcy i nie może podpisać umowy na kończenie autostradowej obwodnicy Częstochowy. Termin, wyznaczony na 15 grudnia, staje się więc coraz bardziej dyskusyjny. Tymczasem GDDKiA zapowiada, że w nowym przetargu terminu tego przesuwać nie będzie. Czy będą więc firmy, które zechcą powalczyć o ten kontrakt?
W swych oficjalnych materiałach drogowcy akcentują na razie nie problem z brakiem wykonawcy, a to, że obecnie prowadzone na autostradzie prace idą pełną parą. Co do istoty problemu – informacje są bardziej lakoniczne.
– Dziś [tj. 6 września – dop. red.], z powodu braku ofert, unieważniliśmy przetarg nieograniczony pn. „Kontynuacja robót związanych z budową autostrady A1 na odcinku węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia w zakresie oddania do ruchu ciągu głównego autostrady”. Dlatego niezwłocznie podejmiemy działania mające na celu uruchomienie kolejnego postępowania, w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wyłonienia wykonawcy na realizację tych robót. Termin wykonania pozostaje niezmienny – 15 grudnia bieżącego roku – podaje katowicka GDDKiA.
Jako kluczowy powód do pośpiechu podaje się planowany remont „gierkówki” w obrębie Częstochowy. Dziś cały ruch tranzytowy porusza się tą drogą. Oddanie autostrady, choćby i bez kompletu węzłów, pozwoliłoby ten ruch wyprowadzić poza miasto. Jak wyglądałaby sytuacja drogowa, gdyby autostrada jeszcze nie była przejezdna, a już rozpoczęto remont DK1 – cóż, lepiej sobie nawet nie wyobrażać.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

itd

Uwaga na oszustów w transporcie

Adam Świerczyński2 lipca 2020
przychodnia

Przychodnie powinny umożliwiać osobistą wizytę

Adam Świerczyński1 lipca 2020
pasy

„Bezpieczny pieszy”

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
kolo-gospodyn

Są środki dla kół gospodyń

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
wybory

Powiat poparł głównie Andrzeja Dudę

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
abx

PKS zamknięty? Nie trzeba się martwić. ABX2BUS zabezpieczy nasze potrzeby

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2020