Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostw Polski – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostw Polski

Z pierwszej trójki turnieju dwóch zawodników awansowało do mistrzostw Polski.
Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostw Polski

REKREACJA. Zgodnie z zapowiedzią w Kłobucku rozegrano eliminacje Mistrzostw Polski Carcassonne 2019. Rosnącą grupa kłobuckich miłośników gier planszowych zaznaczyła więc swą obecność na mapie podobnych turniejów planszówek w kraju

Carcassonne to gra wymagająca umiejętności strategicznych. Choć jest grą planszową, nie posiada typowej planszy. Karty z fragmentami terenu układane są dopiero podczas rozgrywki.
Nie będziemy jednak tutaj wchodzić w szczegóły – bo każdy, kto chce bliżej poznać tę grę i jej zasady, może wybrać się na jedną z cyklicznych edycji kłobuckiej Gralni, czyli spotkań miłośników gier planszowych. Regularnie informujemy na naszych łamach o kolejnych takich spotkaniach.
Carcassonne jest grą na tyle wymagającą i zależną od umiejętności uczestników, że celowe jest organizowanie nie tylko jej lokalnych turniejów, ale i mistrzostw. Rozgrywane są więc mistrzostwa świata, ale i mistrzostwa Polski. Te ostatnie mają swe lokalne eliminacje. Rozgrywane w różnych miastach. Do listy tych miast dochodzi i Kłobuck. Wszystko dzięki zaangażowaniu graczy i przede wszystkim staraniom Marka Hoinkisa, który już od kilku lat animuje środowisko kłobuckich graczy i pracuje nad tym, by grono tych osób było coraz bardziej liczne. Taki turniej carcassonne, mający rangę eliminacji mistrzostw kraju, to dowód, że powoli tworzy się u nas mocna grupa miłośników planszówek. Dziś – powtarzamy to ponownie – to gry będące ciekawą i rozwijająca rozrywką intelektualną, czyli nie to samo, co pamiętane przez niektórych sprzed lat gry polegające głównie na rzucaniu kostką i mechanicznym, bezmyślnym przesuwaniu piona.
– Turniej eliminacyjny za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas całego popołudnia. W najważniejszym pojedynku dnia Krzysztof Wilk pokonał Mateusza Ćwikłę, a obaj panowie uzyskali prawo gry w turnieju fi nałowym o Mistrzostwo Polski w Krakowie. Trzecie miejsce podium zajął Michał Krawczyk – podsumowuje kłobuckie eliminacje mistrzostw Marek Hoinkis.
W turnieju rozgrywanym u nas obok miejscowych graczy wzięli też udział goście z Bytomia, Rybnika i Rudy Śląskiej. Jeśli były jakieś obawy, że liczba graczy będzie za mała, aby impreza miała rangę eliminacji mistrzostw – to niepotrzebnie. W turniejowe szranki stanęło 16 osób, dużo ponad minimalną normę. Sukces zachęca do tego, by już dziś ogłosić, że za rok w Kłobucku również odbędą się zawody tej rangi. Warto do tego czasu rozpytać w MOK-u o kontakty z kłobuckim środowiskiem graczy i spróbować swoich sił w carcassonne.
K - PATRONAT - Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostwo Polski 2

Eliminacje Mistrzostwo Polski Carcassonne 2019 rozegrano w Kłobucku.

K - PATRONAT - Carcassonne – kłobuckie eliminacje mistrzostwo Polski 34
Carcassonne to ciekawa gra planszowa, wymagajaca umiejetnosci strategicznych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

przychodnia

Oddział dziecięcy nieczynny do połowy sierpnia

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
solar

Gdzie planują farmę fotowoltaiczną?

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
ciesla-miroslaw

Kiedy plac zabaw na Zakrzewie?

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2020
pszok

Gmina odzyskuje koszty wyczyszczenia PSZOK-u

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
1

WAKACYJNE REMONTY W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

Ewa Chojnacka27 lipca 2020
Jerzy Zakrzewski

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2020