Co w sprawie remontu Dwójki? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Co w sprawie remontu Dwójki?

Czy jest już postanowienie wojewódzkiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej o udzieleniu odstępstwa od [wymaganych – dop. red.] warunków technicznych? Czy jest pozwolenie na budowę? Czy jest możliwa realizacja robót budowlanych już w okresie roku szkolnego? – pytał Witold Dominik. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Co w sprawie remontu Dwójki?

OŚWIATA. Oczekiwana przebudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku ma uwzględniać potrzeby ochrony przeciwpożarowej. Jaki jest stan załatwienia tych spraw?

To częsty przypadek, że dawniej budowane gmachy nie spełniają dzisiejszych norm przeciwpożarowych i to też ma miejsce w przypadku szkoły Dwójki. Tu pojawiła się też sytuacja – pisaliśmy o tym – że o możliwości dopuszczenia rozwiązań przewidzianych w ramach remontu gmachu szkoły musiała się wypowiedzieć straż. Tymczasem już w sierpniu uruchomiono postępowanie przetargowe. Na sesji padły pytania związane z tym remontem.
– Czy jest już postanowienie wojewódzkiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej o udzieleniu odstępstwa od [wymaganych – dop. red.] warunków technicznych? Czy jest pozwolenie na budowę? Czy jest możliwa realizacja robót budowlanych już w okresie roku szkolnego? – pytał Witold Dominik.
Radny interesuje się, jaki jest pomysł na bezpieczną realizację budowy, która – jak wnioskuje z dokumentów – rozpocznie się w okresie, gdy trwa już nauka i dzieci są obecne na terenie szkoły.
– Oczywiście, że jest to zadanie trudne, dlatego w drugim przetargu wydłużyliśmy okres realizacji do końca wakacji przyszłego roku. Wykonawca wie, że to praca w szkole, która działa. Gdybyśmy nie mieli dokumentów, o których pan wspomina, nie byłoby możliwości ogłoszenia przetargu – odpowiadał radnemu burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Miasto dostało w tym przetargu aż siedem ofert od fi rm zainteresowanych wykonaniem remontu szkoły. Sześć z nich na kwoty brutto przekraczające milion złotych, gdy tymczasem na zadanie zaplanowano przeznaczyć 930 tys. zł. Jedna oferta mieści się w tych granicach – opiewa na kwotę nieco ponad 800 tys. zł. Do połowy tego tygodnia nie ogłoszono jeszcze wyników przetargu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Nowa jakość edukacji w gminie Kłobuck (1414) + fot

„Nowa jakość edukacji w gminie Kłobuck”

Jarosław Jędrysiak16 października 2019
jak decyzje

Jak decyzje rządu dają po kieszeni

Jarosław Jędrysiak16 października 2019
K - Klub Kawalerów na scenie 1

Klub Kawalerów na scenie

Jarosław Jędrysiak13 października 2019
K - Policja podgląda (1801) + fo.

Policja podgląda

Jarosław Jędrysiak13 października 2019
kolejna wyborcza-dworzec

Kolejna wyborcza sesja zdjęciowa pod dworcem

Jarosław Jędrysiak12 października 2019
nie żyje policjant

Nie żyje policjant z kłobuckiej komendy

Jarosław Jędrysiak12 października 2019