Co w sprawie remontu Dwójki? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Co w sprawie remontu Dwójki?

Czy jest już postanowienie wojewódzkiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej o udzieleniu odstępstwa od [wymaganych – dop. red.] warunków technicznych? Czy jest pozwolenie na budowę? Czy jest możliwa realizacja robót budowlanych już w okresie roku szkolnego? – pytał Witold Dominik. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Co w sprawie remontu Dwójki?

OŚWIATA. Oczekiwana przebudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku ma uwzględniać potrzeby ochrony przeciwpożarowej. Jaki jest stan załatwienia tych spraw?

To częsty przypadek, że dawniej budowane gmachy nie spełniają dzisiejszych norm przeciwpożarowych i to też ma miejsce w przypadku szkoły Dwójki. Tu pojawiła się też sytuacja – pisaliśmy o tym – że o możliwości dopuszczenia rozwiązań przewidzianych w ramach remontu gmachu szkoły musiała się wypowiedzieć straż. Tymczasem już w sierpniu uruchomiono postępowanie przetargowe. Na sesji padły pytania związane z tym remontem.
– Czy jest już postanowienie wojewódzkiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej o udzieleniu odstępstwa od [wymaganych – dop. red.] warunków technicznych? Czy jest pozwolenie na budowę? Czy jest możliwa realizacja robót budowlanych już w okresie roku szkolnego? – pytał Witold Dominik.
Radny interesuje się, jaki jest pomysł na bezpieczną realizację budowy, która – jak wnioskuje z dokumentów – rozpocznie się w okresie, gdy trwa już nauka i dzieci są obecne na terenie szkoły.
– Oczywiście, że jest to zadanie trudne, dlatego w drugim przetargu wydłużyliśmy okres realizacji do końca wakacji przyszłego roku. Wykonawca wie, że to praca w szkole, która działa. Gdybyśmy nie mieli dokumentów, o których pan wspomina, nie byłoby możliwości ogłoszenia przetargu – odpowiadał radnemu burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Miasto dostało w tym przetargu aż siedem ofert od fi rm zainteresowanych wykonaniem remontu szkoły. Sześć z nich na kwoty brutto przekraczające milion złotych, gdy tymczasem na zadanie zaplanowano przeznaczyć 930 tys. zł. Jedna oferta mieści się w tych granicach – opiewa na kwotę nieco ponad 800 tys. zł. Do połowy tego tygodnia nie ogłoszono jeszcze wyników przetargu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

przychodnia

Oddział dziecięcy nieczynny do połowy sierpnia

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
solar

Gdzie planują farmę fotowoltaiczną?

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
ciesla-miroslaw

Kiedy plac zabaw na Zakrzewie?

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2020
pszok

Gmina odzyskuje koszty wyczyszczenia PSZOK-u

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
1

WAKACYJNE REMONTY W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

Ewa Chojnacka27 lipca 2020
Jerzy Zakrzewski

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak26 lipca 2020