Felieton – Kilka słów do Brzęczka – Gazeta Kłobucka
Felieton

Felieton – Kilka słów do Brzęczka

Felieton
Felieton – Kilka słów do Brzęczka

Jarosław Brzęczek z Panek, podający się za dziennikarza, został przez sąd w Częstochowie uznany za winnego nielegalnego wykorzystania mojego wizerunku. Wyrok w tej sprawie zapadł w kwietniu 2018 roku. Jednak po nim pan Brzęczek, pomimo prawomocnego wyroku, nie zamierzał zamieścić i nie zamieścił przeprosin na łamach gazety z Panek. Sąd wydał również na mój wniosek klauzulę wykonalności, ale Brzęczek nadal nie zamieszczał przeprosin. No cóż, kiedy „dziennikarz” w wieku przed pięćdziesiątką dopiero zdaje maturę, to jest taka możliwość, że wyroków sądów nie rozumie. Postanowiłem złożyć ponowny wniosek o klauzulę wykonalności i tym razem, po ponad roku, sąd przymusił pana Brzęczka do publikacji przeprosin. Dziękuję sądowi za skuteczność, bo wiem, że z takimi typami bywa różnie.
Oprócz przeprosin pan B. obraża mnie i moją rodzinę kilka stron dalej. Twierdzi, że jestem brzydki – i tu ma rację, ale podobno kobiety wolą lekko brzydkich niż lekko głupich. Pisze też, że jestem nikim. Hmm… gdybym był, panie Brzęczek, nikim, to powinniśmy się rozumieć, a ja pana nie rozumiem. Pisze też o moim konkubinacie. No cóż… lepiej być w szczęśliwym związku partnerskim niż nieszczęśliwym małżeńskim. Pisze pan również, że sąd oddalił wniosek o przeprosiny w „Gazecie Kłobuckiej” i „Dzienniku Zachodnim” oraz wniosek kancelarii o zadośćuczynienie w kwocie 5 tysięcy złotych. Zgadza się, oddalił, ponieważ uznał, że oddziaływanie pana gazety jest znikome, więc nie trzeba publikować przeprosin w trzech gazetach. Jeśli pan tego nie rozumie, to wytłumaczę prościej – pana gazeta ma znikomą poczytność i dostępność. Teraz już powinno być OK ze zrozumieniem.
No i na koniec zadaje pan pytanie, czy i teraz podam pana do sądu. Oczywiście, że tak, i to z wielką przyjemnością. Stać mnie na czekanie nawet dwa lata na wyrok. Proszę nie zapomnieć uregulować kosztów naszej kancelarii.

Nie pozdrawiam,
Marcin Syguda

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Felieton

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Felieton

magdak

Pani Danusiu, pani wytrze tę szminkę!

Redakcja31 grudnia 2016
magdak

Radni Dominik i Tokarz kłamią

Redakcja3 października 2016
1

Jak dwaj radni z Popowa bronili wójta

Redakcja26 września 2016
MK_ (1)

Jest kultura i Cooltura

Redakcja2 kwietnia 2016
MK_ (1)

Być jak Lis

Redakcja30 stycznia 2016