Jedziesz na czerwonym? Złapią cię – Gazeta Kłobucka
Powiat

Jedziesz na czerwonym? Złapią cię

Policja łapie tak zwanych cwaniaków, którzy na światłach wahadłowych wjeżdżają na czerwonym.
Jedziesz na czerwonym? Złapią cię

POLICJA. Pisaliśmy już o tym. Policja łapie tak zwanych cwaniaków, którzy na światłach wahadłowych wjeżdżają na czerwonym. Teraz znowu zabrano się za sprawców takich wykroczeń

– Po raz kolejny w Lgocie kłobucka drogówka przeprowadziła działania wymierzone w „agresję drogową”, do której dochodzi na zwężeniu drogi krajowej nr 43 w rejonie budowanej autostrady. To właśnie w tym miejscu wielu kierowców ignoruje sygnalizację świetlną i wjeżdża za sygnalizator na czerwonym świetle. Przypominamy, że takie zachowanie stanowi wykroczenie drogowe zagrożone mandatem w kwocie od 300 do 500 złotych oraz 6 punktami karnymi – informuje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Polowanie na drogowych „cwaniaków” urządzono w czwartek w godzinach popołudniowych. W ciągu zaledwie 2 godzin na wjeżdżaniu za sygnalizator z czerwonym światłem przyłapano 20 kierowców. Takie wykroczenia są więc częste. Niektórzy myślą chyba, że im się spieszy, a inni mają czas, by ich puścić. W słowniku ludzi cywilizowanych brak słów, którymi można by to ocenić tak, jak należy i by nadal nadawało się do druku.
– Niektórzy kierowcy taki nielegalny manewr poprzedzają wyprzedzaniem jednego lub kilku pojazdów, które prawidłowo zatrzymały się przed sygnalizatorem. Zachowanie to jest pospolitym przykładem drogowej agresji, powodującym duże zagrożenie w ruchu drogowym, zwłaszcza dla kierowców, którzy z drugiej strony wjechali na drogę w sposób prawidłowy – na zielonym świetle. Wobec sprawców, którzy skorzystaliby z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego, przewidziany jest tryb skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Oczywiście z dowodem w postaci zarejestrowanego wykroczenia. Bo tak jak w przypadku wcześniejszych tego typu akcji, kłobuccy mundurowi byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia, tak zwane ruchome stanowisko dowodzenia (RSD) – dopowiada rzecznik Raczyński.

4 komentarze

4 Komentarze

 1. kierowca

  30 września 2019 at 04:05

  Taki pojazd-bus łatwo rozpoznać z tą kamerą. A kolejne kamilek zapomniał dodać że policjanci z kłobucka zatrzymywali te pojazdy już na granicy miasta Częstochowa co jest niedopuszczalne opuszczenie rejonu służbowego za co grozi odpowiedzialność dyscyplinarna.

  • Olek

   30 września 2019 at 13:32

   Co Ty pitolisz lepiej weź lekarstwa bo tu już interweniowała komenda wojewódzka i bardzo dobrze mnie się tam nie zdarzył żaden partyzant, ale po zielonym miałby dzwona albo wsteczny i wypad do szeregu

   • olek olek

    4 października 2019 at 01:53

    to po co sie pchałeś na wczesnym zielonym

   • kamilek

    6 października 2019 at 04:52

    Może niech napiszą lepszy artykuł o samobójstwie policjanta z KPP w Kłobucku. Ciekawe jaki powód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

K - Dziki atakują (1429)

Dziki atakują

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2020
telefon senior

Oszuści znów dzwonią

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
K - Szkolny sport z dotacją (1290) + fot

Szkolny sport z dotacją

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
komputer

Podejrzanie atrakcyjne ogłoszenie? To może być pułapka!

Adam Świerczyński6 lutego 2020
podszywają sie

Podszywają się pod skarbówkę

Adam Świerczyński4 lutego 2020
amator golce

Amator Golce halowym mistrzem gminy

Stanisław Wrzesiński31 stycznia 2020