Jedziesz na czerwonym? Złapią cię – Gazeta Kłobucka
Powiat

Jedziesz na czerwonym? Złapią cię

Policja łapie tak zwanych cwaniaków, którzy na światłach wahadłowych wjeżdżają na czerwonym.
Jedziesz na czerwonym? Złapią cię

POLICJA. Pisaliśmy już o tym. Policja łapie tak zwanych cwaniaków, którzy na światłach wahadłowych wjeżdżają na czerwonym. Teraz znowu zabrano się za sprawców takich wykroczeń

– Po raz kolejny w Lgocie kłobucka drogówka przeprowadziła działania wymierzone w „agresję drogową”, do której dochodzi na zwężeniu drogi krajowej nr 43 w rejonie budowanej autostrady. To właśnie w tym miejscu wielu kierowców ignoruje sygnalizację świetlną i wjeżdża za sygnalizator na czerwonym świetle. Przypominamy, że takie zachowanie stanowi wykroczenie drogowe zagrożone mandatem w kwocie od 300 do 500 złotych oraz 6 punktami karnymi – informuje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Polowanie na drogowych „cwaniaków” urządzono w czwartek w godzinach popołudniowych. W ciągu zaledwie 2 godzin na wjeżdżaniu za sygnalizator z czerwonym światłem przyłapano 20 kierowców. Takie wykroczenia są więc częste. Niektórzy myślą chyba, że im się spieszy, a inni mają czas, by ich puścić. W słowniku ludzi cywilizowanych brak słów, którymi można by to ocenić tak, jak należy i by nadal nadawało się do druku.
– Niektórzy kierowcy taki nielegalny manewr poprzedzają wyprzedzaniem jednego lub kilku pojazdów, które prawidłowo zatrzymały się przed sygnalizatorem. Zachowanie to jest pospolitym przykładem drogowej agresji, powodującym duże zagrożenie w ruchu drogowym, zwłaszcza dla kierowców, którzy z drugiej strony wjechali na drogę w sposób prawidłowy – na zielonym świetle. Wobec sprawców, którzy skorzystaliby z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego, przewidziany jest tryb skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Oczywiście z dowodem w postaci zarejestrowanego wykroczenia. Bo tak jak w przypadku wcześniejszych tego typu akcji, kłobuccy mundurowi byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia, tak zwane ruchome stanowisko dowodzenia (RSD) – dopowiada rzecznik Raczyński.

4 komentarze

4 Komentarze

 1. kierowca

  30 września 2019 at 04:05

  Taki pojazd-bus łatwo rozpoznać z tą kamerą. A kolejne kamilek zapomniał dodać że policjanci z kłobucka zatrzymywali te pojazdy już na granicy miasta Częstochowa co jest niedopuszczalne opuszczenie rejonu służbowego za co grozi odpowiedzialność dyscyplinarna.

  • Olek

   30 września 2019 at 13:32

   Co Ty pitolisz lepiej weź lekarstwa bo tu już interweniowała komenda wojewódzka i bardzo dobrze mnie się tam nie zdarzył żaden partyzant, ale po zielonym miałby dzwona albo wsteczny i wypad do szeregu

   • olek olek

    4 października 2019 at 01:53

    to po co sie pchałeś na wczesnym zielonym

   • kamilek

    6 października 2019 at 04:52

    Może niech napiszą lepszy artykuł o samobójstwie policjanta z KPP w Kłobucku. Ciekawe jaki powód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

znów nie mamy posła z powiatu

Znów nie mamy posła z powiatu

Jarosław Jędrysiak18 października 2019
5675

Co z nowej puli środków na RIT-y?

Jarosław Jędrysiak17 października 2019
K - Biorą się za mosty (677) + fot

Biorą się za mosty

Jarosław Jędrysiak15 października 2019
K - Rowerami do miejsc pamięci (902) + fot

Rowerami do miejsc pamięci

Jarosław Jędrysiak10 października 2019
pieniadze-640x400

Która gmina przoduje w inwestycjach?

Jarosław Jędrysiak9 października 2019
prubant znów

Prubant znów najbogatszy w powiecie

Jarosław Jędrysiak3 października 2019