Część nowego obiektu Znicza gotowa – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Część nowego obiektu Znicza gotowa

Pierwszy etap przebudowy boiska na terenie OSiR-u jest gotowy, ale to dopiero początek. Miasto czeka na środki z ministerstwa, by rozpocząć kolejne etapy tej inwestycji w lokalny sport.
Część nowego obiektu Znicza gotowa

INWESTYCJA. 19 września odebrano po przebudowie obiekty na terenie boiska piłkarskiego w obrębie OSiR-u w Kłobucku. Założeniem głównym było dostosowanie tego miejsca do wymagań wyższej klasy rozgrywek ligowych, także i budowa oświetlenia

Informacja o odbiorze inwestycji została podana przez burmistrza na wtorkowej sesji. Padły pytania.
– Oświetlenie jest, trybuny są, ale bieżni nie ma. Czy my nie dostaliśmy dofinansowania na tę bieżnię, czy jej po prostu nie będzie? – pytał podczas obrad Tomasz Wałęga. – Była mowa o bieżni i innych elementach lekkoatletycznych – dodał radny.
Problem, okazuje się, jest natury biurokratycznej. Jerzy Zakrzewski w odpowiedzi zwrócił uwagę, że projekt, który realizowano, obejmujący przebudowę obiektu sportowego, zawiera w swej nazwie nie tylko to, co już zostało wykonane i teraz zostało odebrane, ale i to, co ma dopiero być realizowane później. I to dotyczy bieżni.
– Ta sama nazwa przewija się w podawanych przeze mnie informacjach od dłuższego czasu. Podaję również bieżnię i boisko. Wykonaliśmy za własne środki ten element, a dwa wnioski [o dofinansowanie – dop. red.] są złożone do ministerstwa. Na bieżnię i na przebudowę boiska. W ramach tego samego projektu technicznego. Nie mogę tych elementów wyrzucić z nazwy projektu, bo jeszcze nie są wykonane. Dlatego podaję pełną nazwę – wyjaśniał dalej burmistrz.
Reasumując: będą więc kolejne etapy przebudowy obiektu wykorzystywanego przez Znicz Kłobuck podczas rozgrywek. Ten, który zakończono formalnie kilka dni temu, to dopiero początek. A miasto czeka jeszcze na dofinansowanie zewnętrzne.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Co Witosa A może jednak Wspólna (3151) + fot

Co z Witosa? A może jednak Wspólna?

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2020
K - Oddano cześć kłobuckiemu poecie 1

Oddano cześć kłobuckiemu poecie

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
kłobuck bez

Kłobuck bez obwodnicy!

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
K - Rekrutują do szkół i przedszkoli (4426) + fot

Rekrutują do szkół i przedszkoli

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
K - Plastyczne nie dla narkotyków (1056) + fot

Plastyczne „nie” dla narkotyków

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
K - Koncert kolęd w kościele 1

Koncert kolęd w kościele

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2020