Znów „suszyli” na granicy – Gazeta Kłobucka
Powiat

Znów „suszyli” na granicy

36 kierowców przyłapano na zbyt dużej prędkości tylko po kłobuckiej stronie granicy dwóch województw. POLICJA KŁOBUCK
Znów „suszyli” na granicy

POLICJA. Powiatowa policja współpracuje ponad granicami województw. Znów patrole stanęły na pograniczu śląskiego i łódzkiego – i znów przyłapano kilkudziesięciu kierowców

O kaskadowym pomiarze prędkości wielu już słyszało. To taki, gdzie dwa patrole z radarami stoją niedaleko od siebie. Kto po minięciu jednego przyspieszy – ten wpadł, bo wykroczenie wychwyci patrol stojący nieco dalej. Czasem się wydaje, że tego rodzaju współdziałanie patroli możliwe jest tylko w granicach działania jednej jednostki policji, czyli w granicach powiatu. Otóż nie. Kolejny już raz kłobucka policja działała wspólnie z policją z Pajęczna – i drogówka z obu jednostek łapała tych, którzy beztrosko dociskali gaz na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Skutek?
– Kłobuccy stróże prawa zatrzymali łącznie do kontroli 36 kierowców, którzy jechali za szybko – podaje mł. asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej komendy policji.
Patrole współdziałały w zeszły wtorek na drodze Działoszyn-Popów.
– Kierowcy często mijając pierwszy patrol, uważają, że dalej są już bezkarni i często z premedytacją wciskają pedał gazu głębiej. Patrole policyjne są tak rozdysponowane, aby po przejechaniu krótkiego odcinka drogi natrafić na kolejny. Dzięki temu szanse na wyeliminowanie niebezpiecznych piratów drogowych są większe – wyjaśnia celowość akcji rzecznik pajęczańskiej policji mł. asp. Marcin Pawełoszek.
– Pomimo wielu działań prewencyjnych i kampanii informacyjno-edukacyjnych w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wyłączenie z jazdy tych, którzy mają „ciężką nogę”, z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje rzecznik kłobuckiej policji, aspirant Raczyński.
Policja przy okazji perswaduje też kierowcom, jakie są potencjalne skutki jazdy ze zbyt dużą prędkością. Jak skraca się wtedy czas reakcji na nieoczekiwane sytuacje na drodze.
– Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę samochodu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – podsumowuje rzecznik kłobuckiej policji i zapowiada, że podobne działania drogówki będą kontynuowane.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

straz

22 jednostki w KSRG

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2020
K - Dziki atakują (1429)

Dziki atakują

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2020
telefon senior

Oszuści znów dzwonią

Jarosław Jędrysiak14 lutego 2020
K - Szkolny sport z dotacją (1290) + fot

Szkolny sport z dotacją

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2020
komputer

Podejrzanie atrakcyjne ogłoszenie? To może być pułapka!

Adam Świerczyński6 lutego 2020
podszywają sie

Podszywają się pod skarbówkę

Adam Świerczyński4 lutego 2020