Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

*Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.
Satyra nie tylko polityczna


Dzisiaj zaczynamy od najbogatszego przewodniczącego rady wśród wszystkich przewodniczących rad w naszym powiecie. Chodzi oczywiście o znanego we Wręczycy pana Marka, który jak już ma jakąś ziemię, to jej absolutnie nie obsiewa, tylko zazwyczaj odralnia, a później nią handluje. W ten oto sposób nie musi nic robić, bo ziemia sama na niego pracuje, a on tylko udaje, że wcześniej na tę ziemię pracował. Taki jest ten oto pan Marek, który całe życie skacze z kwiatka na kwiatek. Znaczy, teraz to już nie skacze, boby się łodyga złamała.


Lubliniec , stolica sąsiedniego powiatu , ma być jednym z miejsc dyslokacji wojsk amerykańskich w Polsce. Taką informację podano w związku z nowym porozumieniem podpisanym w poniedziałek przez prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych, Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa. Zapytaliśmy burmistrza Lublińca, Edwarda Maniurę, dlaczego akurat u nich mają stacjonować wojska USA. Odpowiedź była zaskakująca: „Szanowna redakcjo, od dawna staraliśmy się o zwiększenie sił militarnych na naszym terenie. Chodzi o to, że aktualny rząd planuje ponowne powołanie województwa częstochowskiego, do którego chce nas włączyć. Wojska USA mają pomóc nam temu zapobiec. Maniura”.


Wójt Derejczyk z gminy Miedźno chce współpracować z Rumunami. Przypomnijmy, że współpracuje już z Ukrainą, a dokładniej z położoną niedaleko Kijowa gminą ukraińską, której centrum jest miasteczko Piskiwka. Czy jakoś tak. Cała współpraca z Rumunią podyktowana jest tym, że wójt Derejczyk odkrył w swoich żyłach rumuńską krew. Wszystko wyszło na jaw, kiedy wójt oddawał krew w ramach ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa. Sam wójt był zaskoczony, ale po tym, jak się przejrzał w lustrze, sam przyznał, że ma coś w sobie z Rumuna.


Radna Kotkowska z kłobuckiej rady startuje na posła. Co to oznacza? Że zostanie z nami na dłużej. W radzie zostanie. To tyle o radnej.


I ostatnia już dzisiaj satyra. Otóż skarbniczka gminy Kłobuck – jak głoszą plotki – chce podwyżki. Obecnie zarabia 170 tysięcy rocznie i według samej siebie ledwo wiąże koniec z końcem. Jeśli podwyżki nie dostanie, to chce chociaż zwrot kosztów podróży do pracy i z pracy, zwrot wyjazdów na wypoczynek dłuższy niż 2 dni, zwrot bonu na siłownię, na kawę i na sushi oraz służbową elektryczną hulajnogę. Burmistrz wstępnie się zgodził na hulajnogę. Będziemy śledzili losy tej sprawy.

Napisał Konrad Ziębicki ze Smug
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra2102

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka23 lutego 2020
satyra1402

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka16 lutego 2020
satyra-polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka12 lutego 2020
satyra05

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka4 lutego 2020
satyra-gk-42

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka24 października 2019
satyra-gk-nr-41

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka16 października 2019