Pomożesz Szlachetnej Paczce? – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Pomożesz Szlachetnej Paczce?

Szlachetnej Paczce przyda się wsparcie wolontariuszy. Paczki w końcu ktoś musi przygotować, zanieść, podnieść, przesunąć. A na końcu zawieźć do potrzebujących w zamian za uśmiech. O tym mówiła w Krzepicach tutejsza liderka akcji, Marta Kik.
Pomożesz Szlachetnej Paczce?

POMOC. O tej akcji charytatywnej słyszało już wielu. Wyróżnia ją ukierunkowanie na konkretną pomoc dla konkretnych osób. Nie da się ukryć, że w realizacji akcji na naszym terenie przydałoby się nieco więcej rąk do pracy

Z takim apelem przyszła na wtorkową sesję rady miejskiej w Krzepicach liderka akcji w jej krzepickim rejonie. – W zeszłym roku w pierwszym weekendzie grudnia odbył się u nas pierwszy finał Szlachetnej Paczki. Pomogliśmy 22 rodzinom – mówiła w sali sesyjnej Marta Kik. Krajowi organizatorzy akcji zaznaczają, że pomoc Szlachetnej Paczki jest kierowana tam, gdzie jest z niej pożytek – gdzie takie wsparcie będzie początkiem „stawania na nogi” rodziny w kłopotach, ale nie tam, gdzie pomoc byłaby po prostu „przejedzona”, jak to się zdarza w rodzinach przywykłych żyć ze wsparcia socjalnego. To wyjątkowa cecha tej właśnie akcji. Wsparcie się nie marnuje. Wsparcie realnie pomaga poprawić byt rodziny i jest tym, co pozwala jej wrócić do samodzielności – do stanu, w którym już nie będzie potrzebowała sięgać po pomoc.
Szlachetna Paczka to z jednej strony wyselekcjonowane rodziny, dla których pomoc jest potrzebna i którym pomaganie jest celowe wedle założeń akcji, z drugiej strony to osoby bądź firmy, które są darczyńcami. Tu konkretne wsparcie trafia od konkretnego darczyńcy do konkretnej rodziny potrzebującej pomocy. Krzepicka szefowa Szlachetnej Paczki apelowała jednak o coś innego.
– Proszę państwa radnych o nagłaśnianie naszej akcji. Może wesprą nas też media – mówiła Kik.
Organizatorom przydadzą się każde pomocne ręce. Po co? Te wszystkie paczki, które ufundują darczyńcy i które trafią do potrzebujących, trzeba oczywiście poukładać, czasem, gdzieś przenieść, załadować do samochodu, podjechać z nimi do odbiorcy, poświęcając tę odrobinę paliwa dla sprawy. Takiego wsparcia wolontariuszy, którzy nie kompletują może zawartości paczek, ale mogą śmiało pomóc w oczywistych przy takich akcjach sprawach logistycznych, bardzo w Krzepicach potrzeba.
Jak można pomóc? Finał akcji odbędzie się 7-9 grudnia. Wszystkie zgromadzone dary znajdować się będą w auli krzepickiego liceum. To tam można we wskazanym terminie przyjść, pomóc lub zaoferować swoją pomoc w realizacji celów Szlachetnej Paczki. Oczywiście jeśli ktoś może, nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać też jednym z darczyńców akcji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

K - Tędy przeszła historia 1

Tędy przeszła historia

Jarosław Jędrysiak8 października 2019
K - Godzinę radzili o 6 tys zł (3134) + fot

Godzinę radzili o 6 tys. zł

Jarosław Jędrysiak8 października 2019
koparka

Będą robić Rolniczą

Jarosław Jędrysiak3 października 2019
K - Rudery ciążą miastu (2900) + fot

Rudery ciążą miastu

Jarosław Jędrysiak25 września 2019
GOK-krzepice-zajecia

GOK kończy nabór na zajęcia stałe w nowym roku artystycznym

Ewa Chojnacka13 września 2019
K - Wojna rozpoczęła się u nas 1

Wojna rozpoczęła się u nas

Jarosław Jędrysiak11 września 2019