Pomożesz Szlachetnej Paczce? – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Pomożesz Szlachetnej Paczce?

Szlachetnej Paczce przyda się wsparcie wolontariuszy. Paczki w końcu ktoś musi przygotować, zanieść, podnieść, przesunąć. A na końcu zawieźć do potrzebujących w zamian za uśmiech. O tym mówiła w Krzepicach tutejsza liderka akcji, Marta Kik.
Pomożesz Szlachetnej Paczce?

POMOC. O tej akcji charytatywnej słyszało już wielu. Wyróżnia ją ukierunkowanie na konkretną pomoc dla konkretnych osób. Nie da się ukryć, że w realizacji akcji na naszym terenie przydałoby się nieco więcej rąk do pracy

Z takim apelem przyszła na wtorkową sesję rady miejskiej w Krzepicach liderka akcji w jej krzepickim rejonie. – W zeszłym roku w pierwszym weekendzie grudnia odbył się u nas pierwszy finał Szlachetnej Paczki. Pomogliśmy 22 rodzinom – mówiła w sali sesyjnej Marta Kik. Krajowi organizatorzy akcji zaznaczają, że pomoc Szlachetnej Paczki jest kierowana tam, gdzie jest z niej pożytek – gdzie takie wsparcie będzie początkiem „stawania na nogi” rodziny w kłopotach, ale nie tam, gdzie pomoc byłaby po prostu „przejedzona”, jak to się zdarza w rodzinach przywykłych żyć ze wsparcia socjalnego. To wyjątkowa cecha tej właśnie akcji. Wsparcie się nie marnuje. Wsparcie realnie pomaga poprawić byt rodziny i jest tym, co pozwala jej wrócić do samodzielności – do stanu, w którym już nie będzie potrzebowała sięgać po pomoc.
Szlachetna Paczka to z jednej strony wyselekcjonowane rodziny, dla których pomoc jest potrzebna i którym pomaganie jest celowe wedle założeń akcji, z drugiej strony to osoby bądź firmy, które są darczyńcami. Tu konkretne wsparcie trafia od konkretnego darczyńcy do konkretnej rodziny potrzebującej pomocy. Krzepicka szefowa Szlachetnej Paczki apelowała jednak o coś innego.
– Proszę państwa radnych o nagłaśnianie naszej akcji. Może wesprą nas też media – mówiła Kik.
Organizatorom przydadzą się każde pomocne ręce. Po co? Te wszystkie paczki, które ufundują darczyńcy i które trafią do potrzebujących, trzeba oczywiście poukładać, czasem, gdzieś przenieść, załadować do samochodu, podjechać z nimi do odbiorcy, poświęcając tę odrobinę paliwa dla sprawy. Takiego wsparcia wolontariuszy, którzy nie kompletują może zawartości paczek, ale mogą śmiało pomóc w oczywistych przy takich akcjach sprawach logistycznych, bardzo w Krzepicach potrzeba.
Jak można pomóc? Finał akcji odbędzie się 7-9 grudnia. Wszystkie zgromadzone dary znajdować się będą w auli krzepickiego liceum. To tam można we wskazanym terminie przyjść, pomóc lub zaoferować swoją pomoc w realizacji celów Szlachetnej Paczki. Oczywiście jeśli ktoś może, nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać też jednym z darczyńców akcji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

123

Będą robić Prusa i Orzeszkowej

Jarosław Jędrysiak27 maja 2020
synagoga

Krok ku remontowi synagogi

Jarosław Jędrysiak25 maja 2020
policja4

Zabrali prawko na Muznerowskiego

Jarosław Jędrysiak20 maja 2020
t2

Nie mają wody, nie mają kanalizacji

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020
muzeum

Muzeum znów dostępne

Jarosław Jędrysiak10 maja 2020
we

Nie przekażą danych wyborców

Jarosław Jędrysiak1 maja 2020