Policja podgląda – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Policja podgląda

Mamy wielu kierowców, którzy lekceważą przepisy i bezpieczeństwo pieszych.
Policja podgląda

BEZPIECZEŃSTWO. Piesi czy rowerzyści w razie kolizji z samochodem są narażeni na obrażenia wielokrotnie bardziej niż ktoś, kto siedzi w środku takiego samochodu. Do potrąceń dochodzi też na przejściach, bo są kierowcy, którzy ustępują tam pierwszeństwa, ale są i tacy, którzy nie do tego obowiązku nie poczuwają

Kto przestrzega przepisów i uważa na pieszych, a kto popełnia wykroczenia – to może sprawdzić drogówka. Oczywiście trudno byłoby wychwycić takie błędy kierowców, gdyby mundurowi stanęli koło przejścia i zaczęli pilnować. Wówczas każdy kierowca będzie jechał przykładnie. Ale tylko niektórzy mają takie zachowania we krwi. Inni mają pieszych w nosie – gdy nikt w mundurze tego nie widzi. I to takie wykroczenia – oraz inne, które mają wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – podglądali kłobuccy policjanci. W mieście ustawili Ruchome Stanowisko Dowodzenia. To taki specjalistyczny pojazd, który rejestrujące wykroczenia kierowców. Co pokazało to podglądanie ruchu na kłobuckich ulicach?
Cóż, mamy wielu kierowców, którzy lekceważą przepisy i bezpieczeństwo pieszych. W skutek działań prowadzonych w naszym mieście powiatowym przyłapano na wykroczeniach aż 37 kierowców. Każde z tych wykroczeń popełniono w rejonie przejść dla pieszych.
– Bardzo niebezpiecznym, a zarazem jednym z najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń wobec pieszych było nieudzielanie pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście. Kamery Ruchomego Stanowiska Dowodzenia na ulicy 11 Listopada w Kłobucku zarejestrowały kierowcę opla, który naruszył przepisy ruchu drogowego, został ukarany wysokim mandatem. Na jego konto trafiło również 10 punktów karnych – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020
krolleski_ogrodek

Królleski Burger – otwarcie letniego ogródka

Ewa Chojnacka17 czerwca 2020