Policja podgląda – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Policja podgląda

Mamy wielu kierowców, którzy lekceważą przepisy i bezpieczeństwo pieszych.
Policja podgląda

BEZPIECZEŃSTWO. Piesi czy rowerzyści w razie kolizji z samochodem są narażeni na obrażenia wielokrotnie bardziej niż ktoś, kto siedzi w środku takiego samochodu. Do potrąceń dochodzi też na przejściach, bo są kierowcy, którzy ustępują tam pierwszeństwa, ale są i tacy, którzy nie do tego obowiązku nie poczuwają

Kto przestrzega przepisów i uważa na pieszych, a kto popełnia wykroczenia – to może sprawdzić drogówka. Oczywiście trudno byłoby wychwycić takie błędy kierowców, gdyby mundurowi stanęli koło przejścia i zaczęli pilnować. Wówczas każdy kierowca będzie jechał przykładnie. Ale tylko niektórzy mają takie zachowania we krwi. Inni mają pieszych w nosie – gdy nikt w mundurze tego nie widzi. I to takie wykroczenia – oraz inne, które mają wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – podglądali kłobuccy policjanci. W mieście ustawili Ruchome Stanowisko Dowodzenia. To taki specjalistyczny pojazd, który rejestrujące wykroczenia kierowców. Co pokazało to podglądanie ruchu na kłobuckich ulicach?
Cóż, mamy wielu kierowców, którzy lekceważą przepisy i bezpieczeństwo pieszych. W skutek działań prowadzonych w naszym mieście powiatowym przyłapano na wykroczeniach aż 37 kierowców. Każde z tych wykroczeń popełniono w rejonie przejść dla pieszych.
– Bardzo niebezpiecznym, a zarazem jednym z najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń wobec pieszych było nieudzielanie pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście. Kamery Ruchomego Stanowiska Dowodzenia na ulicy 11 Listopada w Kłobucku zarejestrowały kierowcę opla, który naruszył przepisy ruchu drogowego, został ukarany wysokim mandatem. Na jego konto trafiło również 10 punktów karnych – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Centrum na Harcerskiej już otwarte (2096) + fot

Centrum przy Harcerskiej już otwarte

Jarosław Jędrysiak11 grudnia 2019
ceny śmieci

Ceny śmieci oszaleją?

Jarosław Jędrysiak10 grudnia 2019
reggae_jak_malina_6

Reggae Jak Malina

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Wojownik sztuki i piewca jego talentu 1

Wojownik sztuki i piewca jego talentu

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Harcerski zjazd 1

Harcerski zjazd

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2019
K - Damian Kulej walczy w finale The Voice of Poland

Damian Kulej walczy w finale „The Voice of Poland”

Jarosław Jędrysiak29 listopada 2019