Bogdan P. z zarzutami – Gazeta Kłobucka
Panki

Bogdan P. z zarzutami

Takie zdjęcia w mediach to koszmar dla każdego polityka i samorządowca. Sąd pośrednio oceni też, czy jest to w tym przypadku koszmar poniekąd na własne życzenie.
Bogdan P. z zarzutami

PROKURATURA. Możliwy jest zupełnie inny finał tak zwanej seksafery w Pankach – inni niż mogło wynikać z wcześniejszych zapewnień samego jej antybohatera, któremu obecnie postawiono poważny zarzut składania fałszywych zeznań

Szczegóły tej bardzo głośnej sprawy odbiły się echem w całej Polsce i są znane w naszym powiecie dość szeroko – nie będziemy tu do nich wracać. W sprawie nagrań wideo, na których uwieczniona była osoba łudząco podobna do samorządowca z Panek, toczyło się z inicjatywy samego zainteresowanego postępowanie – w zakresie ustalenia, kto złamał prawo i utrwalił oraz rozpowszechnił wizerunek osoby widocznej na filmikach. Bo nie wolno rejestrować i rozpowszechniać wizerunków osób nagich lub w trakcie czynności seksualnej. To postępowanie zostało umorzone w związku z niemożnością ustalenia sprawców. Składane wówczas przez Bogdana P. zeznania znalazły się jednak w kręgu zainteresowania prokuratury w zupełnie inny sposób.
– Postawiony został zarzut składania fałszywych zeznań w trakcie postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. 12 września został złożony w sądzie rejonowym akt oskarżenia przeciwko tej osobie – podaje nam prokurator Piotr Wróblewski reprezentujący rzecznika częstochowskiej prokuratury.
Przestępstwo z artykułu 233 paragraf 1 kodeksu karnego mówi w tym przypadku o sankcji karnej aż do pozbawienia wolności na okres do 8 lat.
Bogdan P. z woli wyborców stracił swe stanowisko w ostatnich wyborach samorządowych. Tak zwana seksafera niewątpliwie miała wpływ na decyzję wyborców – choć zapewne nie tylko ona jedna. Jeśli były już wójt nie porzucił jeszcze nadziei na powrót do lokalnej polityki, to ma teraz poważną przeszkodę do pokonania. Bo jeśli sąd dowiedzie jego winy w zakresie wyżej wspomnianych zarzutów, to będzie to chyba ostatni gwóźdź do trumny tej samorządowej kariery.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

sesja-panki

Drożej za wywóz śmieci

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2020
koparka

Dworcowa do remontu

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2020
qwwq

Wodociąg pod rzeką

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020
policja

Złamał kwarantannę, może stracić 30 tys. zł

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2020
K - Złote i diamentowe gody (1653) + fot

Złote i diamentowe gody

Jarosław Jędrysiak4 marca 2020
wypadek

Wypadek na Zielonej

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2020