ITD będzie wszędzie – Gazeta Kłobucka
Region

ITD będzie wszędzie

Sprzęt ma pozwolić wyeliminować z ruchu niesprawne technicznie samochody i pojazdy przeładowane.
ITD będzie wszędzie

DROGI. Inspekcja Transportu Drogowego będzie mieć wkrótce do dyspozycji 64 nowe specjalistyczne radiowozy. Zapowiada, że będzie mieć możliwość prowadzić kontrole dosłownie w każdym miejscu w Polsce

To informacja, która na pewno zainteresuje zwłaszcza tych, którzy zawodowo siadają za kierownicą lub tego rodzaju transportem zarządzają. ITD, która ma szerokie uprawnienia do kontroli przestrzegania przepisów dotyczących transportu, ma od przyszłego roku otrzymać największe w swej historii wsparcie sprzętowe w postaci 64 specjalistycznych radiowozów, zakupionych za ponad 28 mln zł. Dzięki nim inspektorzy będą w stanie sprawdzać, ważyć i mierzyć pojazdy dosłownie w każdym miejscu w Polsce. Tym samym kontroli przestrzegania przepisów transportowych będzie można oczekiwać po prostu zawsze, a nie tylko w miejscach, w których zwykle była ona prowadzona do tej pory.
Co znajdzie się na pokładzie radiowozów ITD? Będą to wagi samochodowe, sonometr, dymomierz, przymiary, tester diagnostyczny EOBD i inny przydatny w kontrolach sprzęt. Ma on pozwolić wyeliminować z ruchu niesprawne technicznie samochody i pojazdy przeładowane. Z jednej strony celem jest bezpieczeństwo na drogach, z drugiej – pilnowanie zasad uczciwej konkurencji w przewozach drogowych.
ITD przygotowuje również zakup mobilnych jednostek diagnostycznych. Obecnie ma trzy takie, a zamierza mieć ich o szesnaście więcej. Sprzęt posłuży do kompleksowych kontroli stanu technicznego pojazdów.
– Przenośne stacje diagnostyczne eliminują z ruchu samochody w złym stanie technicznym. Dotychczasowe wyniki kontroli pokazują, że ich skuteczność sięga nawet 40 procent – podkreśla szef ITD, Alvin Gajadhur.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

ziemia

Budują stację meteo

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
zus

Tarcza 3.0 rozpoczęła działanie

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
jasna gora

Pielgrzymi z Łowicza szli na Jasną Górę, zostali zatrzymani przez policję

Ewa Chojnacka26 maja 2020
pielgrzymki

Pielgrzymki będą się odbywać mimo pandemii

Adam Świerczyński21 maja 2020
szycie_maseczki

KOLEKCJA Z „CZASÓW ZARAZY”

Ewa Chojnacka13 maja 2020
lotnisko

Lotnisko rośnie

Jarosław Jędrysiak12 maja 2020