Strażacy mają nowy wóz – Gazeta Kłobucka
Opatów

Strażacy mają nowy wóz

Strażacy z pompą i z wielką satysfakcją powitali w swej remizie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Strażacy mają nowy wóz

OSP. W OSP w Opatowie w sobotę przywitali nowy wóz strażacki. Pojazd będzie teraz podstawowym samochodem ratowniczo-gaśniczym tej jednostki

Przy dźwięku sygnałów alarmowych i w obłoku ze świec dymnych w sobotę po południu nowy wóz strażacki zajechał pod remizę OSP w Opatowie. Za kierownicą – prezes jednostki Tomasz Jeziorski. Pod remizą – wielu strażaków ochotników i sympatyków tutejszej jednostki. Strzeliły korki szampanów, bo są powody do radości. Jednostka do tej pory miała wiekowe już pojazdy. Ten nowy to po prostu inna epoka – w garażu w końcu będzie wóz godny XXI wieku. Zdolny zaspokoić dzisiejsze potrzeby współczesnej jednostki OSP. Bo warto wiedzieć, że dziś ochotnicze straże to już od lat nie zabawa w strażaków hobbystów. To formacje osób fachowo przeszkolonych i oficjalnie dysponowanych do pożarów, wypadków drogowych i wielu innych zagrożeń. Dzisiejszy strażak ochotnik posiada sporo fachowej wiedzy i umiejętności. Powinien mieć do dyspozycji odpowiedni do niej sprzęt.
Jaki wóz powitano w Opatowie i skąd mieli tu na niego środki? To volvo FL, średni samochód ratowniczo- gaśniczy, który był karosowany przez profesjonalnie zajmującą się przygotowaniem wozów strażackich firmę z Korwinowa.
– Mam nadzieję, że podam to z pamięci dokładnie – mówi nam na gorąco, pełen jeszcze pozytywnych emocji prezes Jeziorski. – Od marszałka województwa dostaliśmy 240 tys. zł. 160 tys. zł mieliśmy własnych, to jest OSP Opatów. Z WFOŚ było 150 tys. zł, a z NFOŚ 70 tys. zł. 40 tys. zł dołożyła nam gmina – podaje strażak ochotnik.
Nowy wóz rozpocznie służbę. Jest jednym z kilku, które w ostatnim czasie trafiły do powiatu kłobuckiego, choć tylko strażacy z Opatowa postanowili podzielić się swą radością z pozyskanego pojazdu przed naszymi czytelnikami. Wszystkie te pojazdy – także te faktycznie służące w jednostkach już od jakiegoś czasu – formalnie witano w weekend na zawodach strażackich powiatu w Krzepicach. Tu, jak to przed wyborami, nie zabrakło polityków i innych ojców sukcesu.
K - Strażacy mają nowy wóz 2

To sprzęt w końcu na miarę dzisiejszych potrzeb. Będzie teraz podstawowym wozem jednostki.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Śmiecą w lasach, w rowach

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2020
oddali-kew

Honorowo oddawali krew

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
oddaj_krew

Oddaj krew w niedzielę

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020
straz1

Złożyli się i kupili maski dla medyków

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2020
K - Pijana złapana dwa razy (1712) + fot

Pijana złapana dwa razy

Jarosław Jędrysiak18 kwietnia 2020