Strażacy mają nowy wóz – Gazeta Kłobucka
Opatów

Strażacy mają nowy wóz

Strażacy z pompą i z wielką satysfakcją powitali w swej remizie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Strażacy mają nowy wóz

OSP. W OSP w Opatowie w sobotę przywitali nowy wóz strażacki. Pojazd będzie teraz podstawowym samochodem ratowniczo-gaśniczym tej jednostki

Przy dźwięku sygnałów alarmowych i w obłoku ze świec dymnych w sobotę po południu nowy wóz strażacki zajechał pod remizę OSP w Opatowie. Za kierownicą – prezes jednostki Tomasz Jeziorski. Pod remizą – wielu strażaków ochotników i sympatyków tutejszej jednostki. Strzeliły korki szampanów, bo są powody do radości. Jednostka do tej pory miała wiekowe już pojazdy. Ten nowy to po prostu inna epoka – w garażu w końcu będzie wóz godny XXI wieku. Zdolny zaspokoić dzisiejsze potrzeby współczesnej jednostki OSP. Bo warto wiedzieć, że dziś ochotnicze straże to już od lat nie zabawa w strażaków hobbystów. To formacje osób fachowo przeszkolonych i oficjalnie dysponowanych do pożarów, wypadków drogowych i wielu innych zagrożeń. Dzisiejszy strażak ochotnik posiada sporo fachowej wiedzy i umiejętności. Powinien mieć do dyspozycji odpowiedni do niej sprzęt.
Jaki wóz powitano w Opatowie i skąd mieli tu na niego środki? To volvo FL, średni samochód ratowniczo- gaśniczy, który był karosowany przez profesjonalnie zajmującą się przygotowaniem wozów strażackich firmę z Korwinowa.
– Mam nadzieję, że podam to z pamięci dokładnie – mówi nam na gorąco, pełen jeszcze pozytywnych emocji prezes Jeziorski. – Od marszałka województwa dostaliśmy 240 tys. zł. 160 tys. zł mieliśmy własnych, to jest OSP Opatów. Z WFOŚ było 150 tys. zł, a z NFOŚ 70 tys. zł. 40 tys. zł dołożyła nam gmina – podaje strażak ochotnik.
Nowy wóz rozpocznie służbę. Jest jednym z kilku, które w ostatnim czasie trafiły do powiatu kłobuckiego, choć tylko strażacy z Opatowa postanowili podzielić się swą radością z pozyskanego pojazdu przed naszymi czytelnikami. Wszystkie te pojazdy – także te faktycznie służące w jednostkach już od jakiegoś czasu – formalnie witano w weekend na zawodach strażackich powiatu w Krzepicach. Tu, jak to przed wyborami, nie zabrakło polityków i innych ojców sukcesu.
K - Strażacy mają nowy wóz 2


To sprzęt w końcu na miarę dzisiejszych potrzeb. Będzie teraz podstawowym wozem jednostki.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

K - Rekonstruowali zdobycie Monte Cassino (1425) 2 fot 1

Rekonstruowali zdobycie Monte Cassino

Jarosław Jędrysiak25 września 2019
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Decyzje rządu wpływają na gminę

Jarosław Jędrysiak23 września 2019
K - Seniorzy zakończyli kurs komputerowy (1406) + fot

Seniorzy zakończyli kurs komputerowy

Jarosław Jędrysiak10 września 2019
K - Seniorom internet już niestraszny (799) + fot

Seniorom internet już niestraszny

Ewa Chojnacka4 sierpnia 2019
ślusarczyk ma

Ślusarczyk ma najmniej

Ewa Chojnacka31 lipca 2019
pies

Trzymał psa w upale bez kropli wody

Jarosław Jędrysiak7 lipca 2019