Powiat, klasa okręgowa

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

W powiatowych derbach Olimpia Truskolasy 1:2 (1:1) przegrała z Liswartą Krzepice. Przy piłce Łukasz Kajkowski (Liswarta), strzelec zwycięskiej bramki w 91. minucie. STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Bramka Łukasza Kajkowskiego w 91. minucie po celnym uderzeniu głową zadecydowała o wyjazdowym derbowym zwycięstwie 2:1 (1:1) Liswarty Krzepice z Olimpią Truskolas, mającą zwłaszcza w drugiej połowie kilka dogodnych sytuacji bramkowych (najlepszej nie wykorzystał Cezary Tomziński)

W pierwszej połowie prowadzenie dla gości uzyskał w 6. minucie Grzegorz Noga, a do wyrównania doprowadził tuż przed przerwą grający trener gospodarzy, Marcin Zalewski. Precyzyjne uderzenie Dawida Gierczaka zza pola karnego w 41. minucie okazało się jedynym w spotkaniu Amatora Golce z Unią Kalety. Cenny punkt wywiozła z Boronowa Pogoń Kamyk, gdzie 1:1 (0:1) zremisowała z miejscową Jednością, dla której prowadzenie w 34. minucie uzyskał Kacper Dodat. Dla Pogoni, grającej od 62. minuty w osłabieniu (czerwona kartka Adriana Kobyłkiewicza), a od 85. minuty nawet w 9-osobowym składzie (czerwona kartka Ihora Hrebeniuka) wyrównującego gola strzelił w 89. minucie Mateusz Wojciechowski. W rozegranym awansem środowym pojedynku zajmujący trzecie miejsce w tabeli grupy II częstochowsko- lublinieckiej klasy okręgowej KS Panki, po golach Tomasza Pasieki i Krzysztofa Małolepszego (po 2) oraz Szymona Kowalczyka i piłkarskiego „jokera”, Krystiana Piechela (po 1), 6:1 (1:0) rozgromił Unię Rędziny, prowadzoną przez byłego grającego szkoleniowca gospodarzy (m.in. awans do IV ligi), Oskara Operacza. Dla Unii celnie przymierzył Marcin Płoszaj. W klasyfikacji strzelców przewodzą z dorobkiem 11 bramek Krzysztof Małolepszy (Panki) wraz z Michałem Kowalczykiem (MKS), który w wygranym 6:0 (1:0) meczu wicelidera z Myszkowa z ostatnią w tabeli Wartą Mstów ustrzelił hat-tricka.
Klasa okręgowa (grupa II)
Pozostałe wyniki (X kolejka): Grom Cykarzew-GLKS Gmina Kłomnice 2:2, Zieloni Żarki-Stradom Częstochowa 3:0, MLKS Woźniki- Piast Przyrów 6:1.