Śmierć na drodze – Gazeta Kłobucka
Kalej

Śmierć na drodze

Wstępnie ustalono, że 57-latek w renault nie udzielił pierwszeństwa na skrzyżowaniu oznaczonym znakiem stop.
Śmierć na drodze

POLICJA. 57-latek poniósł śmierć, gdyż wyjechał na główną drogę wprost pod nadjeżdżający samochód. Tak wskazują wstępne ustalenia policji

Kłobuccy śledczy jeszcze wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Doszło do niego w czwartek w Kalei, kilka minut przed południem. Wstępnie ustalono, że kierowca renault clio, 57-letni mężczyzna, wyjeżdżał z ulicy Ogrodowej, to jest z drogi podporządkowanej, na drogę główną – na drogę wojewódzką nr 494 relacji Częstochowa – Wręczyca Wielka. W tym momencie drogą główną jechał w kierunku Wręczycy Wielkiej inny samochód, mar- ki Audi. 57-latek nie udzielił mu pierwszeństwa przejazdu. Doszło do zderzenia audi i renault. Niestety, na skutek tego wypadku 57-letni kierowca renault clio, mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, poniósł śmierć na miejscu. Kierowca audi, 51-latek, również mieszkaniec gminy Wręczyca, nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Wiadomo, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.
– Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, oględziny przeprowadzili policjanci z kłobuckiej drogówki. Ponadto w czynnościach udział brał technik kryminalistyki. Szczegółowe okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz kłobuccy kryminalni. Będzie ono również zbadane przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w którego skład wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach – podaje garść informacji rzecznik powiatowej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Policja apeluje też do ewentualnych świadków wypadku. Wszystkie takie osoby proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kalej

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kalej

osinski

Sąsiad zajął gminną drogę?

Jarosław Jędrysiak8 września 2020
mierzymy_czas

Ruszyły zapisy na IX Pozytywny Bieg Przełajowy!!!!

Ewa Chojnacka17 maja 2019
olimpiada

Olimpiada przedszkolaków z gminy Wręczyca

Jarosław Jędrysiak7 maja 2019
yh

Rozbił kradzionego dostawczaka

Jarosław Jędrysiak2 lutego 2019
45

Jak to się pisze?

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2018
jj

Pozytywny Bieg Przełajowy

Stanisław Wrzesiński10 sierpnia 2018