Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach

Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach
Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach

EDUKACJA. Już jutro, 23 października, w Kłobucku odbędzie się lekcja w ramach wyjątkowego, skierowanego do licealistów projektu edukacyjnego. Akademia Przedsiębiorczości, bo tak nazywa się projekt, to cykl 20 spotkań w wybranych szkołach w województwie śląskim oraz konkurs z nagrodami

Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i odpowiedzialnych zachowań w dziedzinie finansów osobistych u młodych osób. Świat finansów bywa zawiły, dlatego właśnie kluczowa jest edukacja pokazująca, jakie wyzwania czekają na osoby młode, które niedługo zaczną podejmować niezależne decyzje finansowe. Organizatorzy starają się, aby oprawa spotkania była jak najbardziej nowoczesna i interesująca dla młodych. Relacje z poprzednich spotkań w Katowicach, Żorach czy Raciborzu można znaleźć na profilu facebookowym ( https://www.facebook.com/fgsapl/).
Spotkanie w Kłobucku odbędzie się 23 października o godz. 9:00 w III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Ignacego Skorupki 46.
Po tym spotkaniu Akademia Przedsiębiorczości przeniesie się do jeszcze jednej szkoły w powiecie – o godz. 12:45 odbędzie się kolejna lekcja dla młodzieży w Zespole Szkół w Krzepicach przy ul. Ryły 26.
Podczas lekcji, przeprowadzonej przez eksperta od wizerunku, promocji, wystąpień publicznych i przede wszystkim przedsiębiorcę Marka Mroza, poruszone zostaną takie tematy jak różnice między kontami, ale także to, jaki wpływ mogą mieć media społecznościowe na życie dorosłej osoby oraz jak należy korzystać z dostępnych rozwiązań i zarządzać pieniędzmi. Ponieważ osoby biorące udział w lekcji niedługo rozpoczną pierwsze prace, przedyskutowane zostaną umowy, a także PIT dla młodych.
Organizatorem Akademii Przedsiębiorczości jest Fundusz Górnośląski SA, którego partnerem został PKO Bank Polski. Projekt odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego. (red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

reggae_jak_malina_6

Reggae Jak Malina

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Wojownik sztuki i piewca jego talentu 1

Wojownik sztuki i piewca jego talentu

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2019
K - Harcerski zjazd 1

Harcerski zjazd

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2019
K - Damian Kulej walczy w finale The Voice of Poland

Damian Kulej walczy w finale „The Voice of Poland”

Jarosław Jędrysiak29 listopada 2019
Medalowa Mazovia Masters Cup

Medalowa Mazovia Masters Cup

Stanisław Wrzesiński29 listopada 2019
balkonik

Trwa budowa pod zakład rehabilitacji

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2019