Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach

Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach
Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach

EDUKACJA. Już jutro, 23 października, w Kłobucku odbędzie się lekcja w ramach wyjątkowego, skierowanego do licealistów projektu edukacyjnego. Akademia Przedsiębiorczości, bo tak nazywa się projekt, to cykl 20 spotkań w wybranych szkołach w województwie śląskim oraz konkurs z nagrodami

Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i odpowiedzialnych zachowań w dziedzinie finansów osobistych u młodych osób. Świat finansów bywa zawiły, dlatego właśnie kluczowa jest edukacja pokazująca, jakie wyzwania czekają na osoby młode, które niedługo zaczną podejmować niezależne decyzje finansowe. Organizatorzy starają się, aby oprawa spotkania była jak najbardziej nowoczesna i interesująca dla młodych. Relacje z poprzednich spotkań w Katowicach, Żorach czy Raciborzu można znaleźć na profilu facebookowym ( https://www.facebook.com/fgsapl/).
Spotkanie w Kłobucku odbędzie się 23 października o godz. 9:00 w III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Ignacego Skorupki 46.
Po tym spotkaniu Akademia Przedsiębiorczości przeniesie się do jeszcze jednej szkoły w powiecie – o godz. 12:45 odbędzie się kolejna lekcja dla młodzieży w Zespole Szkół w Krzepicach przy ul. Ryły 26.
Podczas lekcji, przeprowadzonej przez eksperta od wizerunku, promocji, wystąpień publicznych i przede wszystkim przedsiębiorcę Marka Mroza, poruszone zostaną takie tematy jak różnice między kontami, ale także to, jaki wpływ mogą mieć media społecznościowe na życie dorosłej osoby oraz jak należy korzystać z dostępnych rozwiązań i zarządzać pieniędzmi. Ponieważ osoby biorące udział w lekcji niedługo rozpoczną pierwsze prace, przedyskutowane zostaną umowy, a także PIT dla młodych.
Organizatorem Akademii Przedsiębiorczości jest Fundusz Górnośląski SA, którego partnerem został PKO Bank Polski. Projekt odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego. (red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

chodnik1

II ETAP BUDOWY CHODNIKA PRZY ULICY ANDERSA W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka3 lipca 2020
czek

CZEK DLA GMINY KŁOBUCK W RAMACH #TARCZADLASAMORZĄDÓW

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
zyczenia

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Ewa Chojnacka26 czerwca 2020
laptopy

LAPTOPY DLA SZKÓŁ

Ewa Chojnacka25 czerwca 2020
pasy-jasna

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH GMINNYCH

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
urzad

Zaprojektują otoczenie urzędu

Jarosław Jędrysiak17 czerwca 2020