Podpisanie umowy współpracy pomiędzy STANDO Group a ZSM-E – Gazeta Kłobucka
Częstochowa

Podpisanie umowy współpracy pomiędzy STANDO Group a ZSM-E

Podpisanie umowy współpracy pomiędzy STANDO Group a ZSM-E.
Podpisanie umowy współpracy pomiędzy STANDO Group a ZSM-E

W dniu 17.10.2019 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego z siedzibą w Częstochowie przy ulicy Targowej 29, podczas uroczystego Ślubowania uczniów klas pierwszych doszło do podpisania umowy współpracy pomiędzy STANDO Group a ZSM-E.
Prezes Zarządu STANDO Logistics Sp. z o.o. (spółki reprezentującej STANDO Group) Andrzej Stefanowski oraz Dyrektor ZSM-E mgr inż. Tomasz Dobosz zadeklarowali obustronną chęć podjęcia działań mających na celu podniesienie jakości kształcenia w klasach: kierowca mechanik, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.
„Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie szczyci się długoletnią tradycją w kształceniu zawodowym. Od ponad 90 lat kształcimy fachowców w branży elektrycznej, mechanicznej oraz samochodowej. Mając na uwadze wymierne efekty kształcenia, szczególny nacisk kładziemy na współpracę z firmami i pracodawcami, rozwój bazy dydaktycznej szkoły oraz poszerzenie oferty edukacyjnej dla uczniów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i pracodawców podejmujemy szereg działań zmierzających do osiągnięcia wysokich standardów. Podpisanie dzisiejszego porozumienia, to kolejny znaczący krok w rozwoju naszej placówki.” – mówi Tomasz Dobosz, dyrektor ZSM-E.
STANDO to niekwestionowany lider w branży transportu produktów spożywczych, paszowych czy chemicznych. Pozycja ta została wypracowana przez niemal 25 lat doświadczeń zbieranych na terenie zarówno kraju jak i całej Europy. W zasobach grupy znajduje się 85 ultranowoczesnych cystern izotermicznych. W roku 2019 flotę zasiliło 20 sztuk ciągników siodłowych IVECO STRALIS NATURAL POWER 460 zasilanych skroplonym gazem ziemnym.
„Staramy się działać ekologicznie, podejmujemy przemyślane decyzje, które mają na celu zmianę myślenia o transporcie jako obciążeniu dla środowiska naturalnego. Flota pojazdów zasilanych LNG – paliwem ekstremalnie zmniejszającym emisję szkodliwych substancji do atmosfery – ma pokazać, że zielone myślenie się opłaca.
Naszą misją jest kształcenie młodych ludzi w taki sposób, aby ich pasja – jaką niewątpliwie jest w tym przypadku mechanika czy motoryzacja – łączyła się szacunkiem do środowiska naturalnego i dbania o jego, a tym samym, naszą przyszłość.
„Dzięki naszym zasobom, nie tylko technicznym ale także osobowym, jesteśmy w stanie być partnerem, za którego Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych nie będzie się wstydził. Zrobimy wszystko, aby młodzi ludzie których przyjdzie nam współkształcić, po wejściu na rynek pracy byli atrakcyjni dla potencjalnych pracodawców, a przede wszystkim myśleli odpowiedzialnie.”
– mówi Andrzej Stefanowski, prezes zarządu STANDO Logistics.
„W ramach kształcenia zawodowego priorytetem naszych działań jest współpraca z nowoczesnymi firmami. Stwarzamy w ten sposób warunki do wszechstronnego i rzetelnego rozwoju młodzieży uczącej się w ZSM-E. Wsparcie jakie oferuje firma, jest dla naszych uczniów, a zwłaszcza tych w zawodzie kierowca mechanik, ogromną szansą na zdobycie umiejętności praktycznych w rzeczywistych warunkach pracy, a także uzyskania dodatkowych kwalifikacji lub możliwości pracy. Mamy nadzieję, że wspólne podjęcie tego trudnego, a zarazem inspirującego projektu spełni oczekiwania wszystkich stron zaangażowanych w jego realizację.” – mówi Beata Wroniecka, kierownik kształcenia praktycznego w ZSM-E.
STANDO Group jako partner zapewni nie tylko wykwalifikowaną kadrę specjalistów oraz zaplecze techniczne i technologiczne na najwyższym dostępnym na rynku poziomie, ale również deklaruje organizację praktyk i staży absolwenckich. Dodatkowo uczniowie, którzy zakończą edukację w klasie o profilu kierowca mechanik otrzymają możliwość dołączenia do Akademii STANDO, uzyskania nieodpłatnie uprawnień C+E oraz ADR a finalnie rozpoczną pracę w jednej ze spółek należących do grupy.
„Nasze doświadczenia związane, nie tylko z bezpieczeństwem czy jakością, ale także ochroną zdrowia i poszanowaniem środowiska naturalnego, pokazują, że odpowiedzialne i proekologiczne myślenie w zawodach związanych z szerokorozumianym transportem jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Wiedzę tę chcemy przekazać młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego.” – mówi Michał Jurczyk, SHEQ Manager w STANDO Logistics.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

testosteron

„Testosteron” na deskach teatru

Ewa Chojnacka15 września 2020
wlokniarz

Wygrana Włókniarza!

Ewa Chojnacka3 września 2020
falsz

Polska prapremiera „Fałszu” Lot Vekemans

Ewa Chojnacka1 września 2020
1

Muzeum Częstochowskie zdradziło jedną z tajemnic przebudowy Starego Rynku

Ewa Chojnacka27 sierpnia 2020
chcesz-sie-bawic

CHCESZ SIĘ BAWIĆ ? ZADZWOŃ!

Ewa Chojnacka21 sierpnia 2020
falsz

Cegiełka dla teatru

Ewa Chojnacka13 sierpnia 2020