Częstochowska dalej straszy dziurami – Gazeta Kłobucka
Ostrowy nad Okszą

Częstochowska dalej straszy dziurami

Starosta lustrował osobiście drogę w Ostrowach. Teraz oszacują, ile remont najgorszego odcinka ul. Częstochowskiej mógłby kosztować.
Częstochowska dalej straszy dziurami

NASZE INTERWENCJE. Mieszkańcy skarżą się nam na złą nawierzchnię ulicy, która biegnie z centrum Ostrów w kierunku Nowej Wsi i dalej na Częstochowę. Czy w powiecie, który zarządza tą drogą, myśli się o tym, aby stan jezdni poprawić?

W sprawie dziur na Częstochowskiej w Ostrowach nad Okszą kontaktował się z nami mieszkaniec z tej miejscowości, a wkrótce niezależnie od tego napisała do nas o tym problemie także jedna z mieszkanek wsi.
– Ruszcie temat drogi powiatowej w Ostrowach w kierunku Częstochowy. Ona jest w strasznym stanie. Brakuje też pasów na całym odcinku w kierunku Nowej Wsi – alarmuje nasza czytelniczka.
Kilka lat temu wykonano gruntowną przebudowę drogi między Ostrowami a Nową Wsią w gminie Kłobuck. Rzecz w tym, że przebudowywany odcinek w Ostrowach zakończył się w rejonie mostku na Okszą. A stąd do środka wsi i do skrzyżowania z drogą wojewódzką takiej przebudowy już nie było. I dziś stan nawierzchni jest zły. Sprawdzamy, czy w starostwie się w ogóle tą sprawą interesują.
– Akurat byłem tam kilka dni temu razem z jednym z członków rady powiatu. Rzeczywiście droga składa się jakby z trzech pasów, gdzie część jest odtworzeniem nawierzchni po inwestycji. Stan drogi rzeczywiście nie jest najlepszy. Dlatego zleciliśmy naszemu zarządowi dróg przygotowanie wyceny dotyczącej remontu tej drogi – odpowiada na nasze pytanie starosta Henryk Kiepura.
Tym razem po remoncie miałoby już nie być żadnych odcinków, które pominięto. Docelowo dobra droga byłaby więc od mostku nad Okszą do skrzyżowania w środku wsi. Kiedy?
– No już na pewno nie w tym roku. Ale gdy będziemy dysponować wyceną, możliwe będzie rozważenie planowania tej drogi na rok przyszły – zapowiada wstępnie starosta Kiepura.
Ostatecznie decyzję o przeznaczeniu środków na remont – co jest kluczowe – podejmie z pewnością rada powiatu. Można więc podsumować, że w starostwie interesują się tą kiepską drogą w Ostrowach. Na konkrety wynikające z tego zainteresowania trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ostrowy nad Okszą

K - Ukradł palety Szukają go (1151) + fot

Ukradł palety w środku nocy

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2019
refdgf

Pochwalili się nowym przedszkolem

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2019
jnhm

70-lecie LKS-u Naprzód Ostrowy

Stanisław Wrzesiński3 sierpnia 2018
konkurs

Konkurs na rok jubileuszowy

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2018
re

Podpalają śmieci na cmentarzu?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2018
kanalizacja

Kiedy podepną kanalizację?

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2018